Doprava – lacné letenky a autobus do Anglicka (Londýna)

13 Shares

Anglicko delí od zvyšku Európy kanál La Manche. Kedysi to bola veľká prekážka, dnes si môžete vybrať, či ho chcete podísť, preplávať alebo preletieť.Lacné letenky pritom tvrdo konkurujú cene autobusovej dopravy.

Letecké spoločnosti (nízkonákladové)
V článku nájdete úplný zoznam nízkonákladových leteckých spoločnosti, ktoré prevádzkujú lety zo Slovenska (Bratislava, Košice, Poprad) a Čiech (Praha, Brno a Ostrava).

Autobus zo Slovenska až do Sheffieldu, Bradfordu a ďalších miest v UK
Nie všetky autobusy zo Slovenska končia v Anglicku svoju cestu v Londýne. Niektorí autobusoví prepravcovia pochopili, že práca v Anglicku už dávno neznamená len prácu v Londýne, ale že rovnaký ak nie väčší počet Slovákov pracuje mimo tejto metropoly.

Autobus: Michalovce až Bratislava-Londýn
Autobus je za určitých okolností tým najvhodnejším spôsobom dopravy do Anglicka. V článku nájdete zoznam autobusových spoločností, ktoré vás dovezú do Londýna a pár tipov, ako si jednu z nich vybrať.

Lety do Anglicka – príručná batožina
Nové bezpečnostné opatrenia EÚ týkajúce sa príručnej batožiny, ktoré vstúpili do platnosti 6. novembra 2006, týkajúce sa cestujúcich, ktorí odlietajú z ktoréhokoľvek letiska v EÚ, Nórsku, Švajčiarsku a na Islande.

Lacné letenky Bratislava – Londýn
V článku sa dočítate u koho a ako sa dajú kúpiť najlacnejšie letenky do Londýna, ako môže aj batožina ovplyvniť cenu letenky a prečo letenka za korunu vás bude stáť skoro tisícku.

Parkovanie auta na letisku v Anglicku
Čo poviete na nápad, ísť pri ceste na dovolenku na Slovensko na letisko vlastným autom, tam ho zaparkovať a po návrate sa ním bez problémov odviezť domov? Je to pohodlné a môže to byť aj výhodné. Zvlášť ak sú lacné letenky.

Londýn: autobusové stanice Victoria Coach Station a Green Line + mapa
– Ak cestujete do Londýna, alebo z Londýna autobusom, určite použijete autobusovú stanicu Victoria Coach Station alebo Green Line, prípadne obidve. Tento článok vám pomôže sa lepšie zorientovať v okolí staníc a dostať sa z jednej stanice na druhú.

Koniec lacného lietania z Popradu do Londýna, Manchestru a Dublinu
– Po krachu SkyEurope obnovila niektoré zrušené lety z východu do UK a Írska letecká spoločnosť Danube Wings. Zdá sa však, že letom z Popradu do Anglicka a Írska je opäť koniec.

Autobus a letenky do Anglicka a Európy – archív

Zrušené lety Bratislava – Bristol a Krakow – Birmingham
Ryan Air vyradil zo svojho letného letového poriadku letecké spojenie Bratislava – Bristol a takisto z poľkého Krakowa lety do Birminghamu.

Lacné letenky do Londýna z Brna aj od Wizz Air
Wizz Air už spustil predaj leteniek na svoju novú linku do Londýna. Rozšíril tiež množstvo leteckých spojení do Anglicka a Írska z Katovíc (Katowice).

RyanAir zrušil lety do Nottinghamu (East Midlands)
RyanAir prestal lietať na linke Bratislava – Notingham, ktorú len pred pár rokmi spustil. Stále však predáva letenky do piatich destinácií v Anglicku a do škótskeho Edinburgu.

Nové a zrušené lety do Anglicka od EasyJet
EasyJet Ruší lety do Newcastlu a pridáva nové lety do Sheffieldu (Doncasteru), Edinburghu a do Londýna (Gatwick).

Jet2.com pridáva nové linky do UK
Nízkonákladová letecká spoločnosť Jet2.com sputila nové linky do Manchesteru, Edinburghu a Newcastle.

Zrušené lety kvôli sopke a náhrada za letenky
Sopečný mrak z islandskej sopky ochromil leteckú dopravu v celej Európe. Čo robiť, ak bol váš let kvôli tomu zrušený. Refundácia letenky.

Nové lety od RyanAir
RyanAir zahájil predaj leteniek z Bratislavy do nových európskych destinácií, vrátane anglického Liverpoolu.

Autobus do Sheffieldu, Bradfordu a ďalších miest v Anglicku priamo zo Slovenska
V súčasnosti je možné cestovať zo Slovenska autobusom nie len do Londýna, ale aj do ďalších miest v Anglicku a dokonca aj do Cardiffu vo Walese. Takúto dopravu zabezpečujú dve slovenské dopravné spoločnosti.

Letenky na lety po skrachovanom SkyEurope
Krach leteckej spoločnosti SkyEurope spôsobil výpadok viacerých zaujímavých leteckých liniek. Kto bude predávať lacné letenky na tieto lety?

SkyEurope končí, čo bude ďalej?
letecká spoločnosť, ktorá začínala predávať lacné letenky zo Slovenska skrachovala. Čo môže robiť ak ste si u nej rezervovali let.

Čo nájdete v príručke Anglicko na vlastnej koži v kapitole „Cestovanie do Anglicka a späť“?

  • Výhody a nevýhody všetkých spôsobov, ktorými sa môžete dopraviť do Anglicka
  • Odporúčanie, kedy je lepšie letieť, kedy ísť autobusom a kedy zvoliť iný spôsob dopravy.
  • Niekoľko tipov, ako kúpiť čo najlacnejšie letenky


O autorovi

Peter je absolventom niekoľkých zahraničných pracovných pobytov. Aby pomohol aj ďalším Slovákom vycestovať do zahraničia a plniť si tak svoje sny, založil informačný portál Pracavonku.sk a napísal príručky (Úspešná práca v zahraničí a Ako si zo zahraničia priniesť viac), v ktorých sa delí o svoje skúsenosti.


13 Shares

Súvisiace články:

Populárne témy: