Účty vodu

Za vodu sa vo Veľkej Británii buď platí paušálne, alebo, ak sú v objekte namontované vodomery, tak podľa odpočtu. Prvý spôsob je bežnejší a je považovaný aj za lacnejší. Obyvatelia Severného Írska majú oproti obyvateľom Anglicka, Škótska a Walesu pri platení za vodu výhodu. Ak je odberateľom vody domácnosť, má 100% zľavu z ceny, to znamená, že za vodu domácnosti v Severnom Írsku nič neplatia.

Na rozdiel od dodávky plynu a elektrickej energie si dodávateľa vody nemôžete vybrať, pretože určitú oblasť zásobuje len jeden. Platí sa mesačne cez Direct Debit alebo s knižkou so šekmi na jednotlivé mesiace.

Platenie za vodu šekom

Ak používate šeky, na zadnú stranu knižky dostanete po zaplatení pečiatku. Výhodné je platiť v banke, ktorej logo alebo názov je uvedený na šeku, pretože pri platení na pošte vám môžu za túto transakciu účtovať poplatok.

(doplnené, aktualizované)

« Účty za plyn a elektrinu (predchádzajúca strana)
» Council tax (nasledujúca strana)

Hlavná stránka 4. kapitoly

Doplňujúce informácie ku kapitole Ubytovanie v Anglicku


Peter Marci

Peter je absolventom niekoľkých zahraničných pracovných pobytov a zakladateľom portálu Pracavonku.sk. Cez tento web, ale aj prostredníctvom kníh, ktoré si už našli viac ako 2400 čitateľov pomáha ďalším Slovákom vycestovať do zahraničia a začať si tak plniť svoje sny.


Zaujalo vás, čo ste si prečítali v článku? Potom sa určite pozrite na Ako si zo zahraničia priniesť viac – najnovšiu knihu, v ktorej sa delím o tipy a postupy, ako za rovnaký čas strávený v zahraničí:

  • zarobiť viac peňazí,
  • výrazne sa zlepšiť v cudzom jazyku,
  • získať kopec nezabudnuteľných zážitkov...
Tipy a odporúčania v knihe pomohli mne a verím, že to isté urobia aj pre vás. Vďaka jednému z nich sa mi napríklad podarilo zvýšiť môj mesačný príjem skoro o polovicu (presnejšie o 39,7%).

Pokiaľ sa do zahraničia ešte len chystáte, pozrite sa na príručku Úspešná práca v zahraničí. Tá vám pomôže:

  • vybrať si pre seba tú najlepšiu krajinu,
  • nájsť si v nej dobrú prácu a ubytovanie,
  • zariadiť dôležité veci na úradoch a poriadne sa pripraviť na odchod,
  • po príchode do novej krajiny robiť všetko preto, aby ste sa tam udržali a dosiahli svoj cieľ.

Súvisiace články:

Populárne témy:

Chcete pracovať v zahraničí?
Aby ste boli vždy o krok vpred, napísal som pre vás podrobný návod.