4. Ubytovanie v Anglicku

Náklady na ubytovanie budú tvoriť najvyššiu položku vo vašom mesačnom rozpočte. Lacné ubytovanie je výhodou vždy, ale predovšetkým na začiatku vášho pobytu, keď si ešte len hľadáte prácu. Čím lacnejšie ubytovanie, tým máte so svojím obmedzeným rozpočtom viac času na hľadanie. Týždeň, v ktorom ste utratili na nájomné vaše posledné peniaze, môže byť tým, v ktorom si prácu konečne nájdete a začnete si plniť svoj sen, alebo sa vám to nepodarí, vrátite sa domov a budete nadávať na celé Anglicko. V nasledujúcich mesiacoch či rokoch je cena ubytovania dôležitá preto, lebo aj od nej bude závisieť, ako rýchlo sa budú rozrastať vaše úspory.

V tejto kapitole bude na zjednodušenie najčastejšie používaný pojem „dom“, avšak takmer všetky spomenuté informácie sa týkajú aj bytu či iného miesta na bývanie.

V kapitole Ubytovanie v Anglicku sú rozoberané nasledujúce témy:

« 6 tipov na ohodnotenie pracovnej ponuky (predchádzajúca strana)
» Kde si hľadať ubytovanie (nasledujúca strana)

« Na začiatok knihy
» 5. kapitola – Úrady v Anglicku

Doplňujúce informácie ku kapitole Ubytovanie v Anglicku


Peter Marci

Peter je absolventom niekoľkých zahraničných pracovných pobytov a zakladateľom portálu Pracavonku.sk. Cez tento web, ale aj prostredníctvom kníh, ktoré si už našli viac ako 2400 čitateľov pomáha ďalším Slovákom vycestovať do zahraničia a začať si tak plniť svoje sny.


Zaujalo vás, čo ste si prečítali v článku? Potom sa určite pozrite na Ako si zo zahraničia priniesť viac – najnovšiu knihu, v ktorej sa delím o tipy a postupy, ako za rovnaký čas strávený v zahraničí:

  • zarobiť viac peňazí,
  • výrazne sa zlepšiť v cudzom jazyku,
  • získať kopec nezabudnuteľných zážitkov...
Tipy a odporúčania v knihe pomohli mne a verím, že to isté urobia aj pre vás. Vďaka jednému z nich sa mi napríklad podarilo zvýšiť môj mesačný príjem skoro o polovicu (presnejšie o 39,7%).

Pokiaľ sa do zahraničia ešte len chystáte, pozrite sa na príručku Úspešná práca v zahraničí. Tá vám pomôže:

  • vybrať si pre seba tú najlepšiu krajinu,
  • nájsť si v nej dobrú prácu a ubytovanie,
  • zariadiť dôležité veci na úradoch a poriadne sa pripraviť na odchod,
  • po príchode do novej krajiny robiť všetko preto, aby ste sa tam udržali a dosiahli svoj cieľ.

Súvisiace články:

Populárne témy:

Chcete pracovať v zahraničí?
Aby ste boli vždy o krok vpred, napísal som pre vás podrobný návod.