4. Ubytovanie v Anglicku

0 Shares

Náklady na ubytovanie budú tvoriť najvyššiu položku vo vašom mesačnom rozpočte. Lacné ubytovanie je výhodou vždy, ale predovšetkým na začiatku vášho pobytu, keď si ešte len hľadáte prácu. Čím lacnejšie ubytovanie, tým máte so svojím obmedzeným rozpočtom viac času na hľadanie. Týždeň, v ktorom ste utratili na nájomné vaše posledné peniaze, môže byť tým, v ktorom si prácu konečne nájdete a začnete si plniť svoj sen, alebo sa vám to nepodarí, vrátite sa domov a budete nadávať na celé Anglicko. V nasledujúcich mesiacoch či rokoch je cena ubytovania dôležitá preto, lebo aj od nej bude závisieť, ako rýchlo sa budú rozrastať vaše úspory.

V tejto kapitole bude na zjednodušenie najčastejšie používaný pojem „dom“, avšak takmer všetky spomenuté informácie sa týkajú aj bytu či iného miesta na bývanie.

V kapitole Ubytovanie v Anglicku sú rozoberané nasledujúce témy:

« 6 tipov na ohodnotenie pracovnej ponuky (predchádzajúca strana)
» Kde si hľadať ubytovanie (nasledujúca strana)

« Na začiatok knihy
» 5. kapitola – Úrady v Anglicku

Doplňujúce informácie ku kapitole Ubytovanie v Anglicku


O autorovi

Peter je absolventom niekoľkých zahraničných pracovných pobytov. Aby pomohol aj ďalším Slovákom vycestovať do zahraničia a plniť si tak svoje sny, založil informačný portál Pracavonku.sk a napísal príručky (Úspešná práca v zahraničí a Ako si zo zahraničia priniesť viac), v ktorých sa delí o svoje skúsenosti.


0 Shares

Súvisiace články:

Populárne témy: