Internet cez Wi-fi pripojenie (wi-fi hot spots)

V súčasnosti sa pomocou svojho laptopu, tabletu, alebo mobilného telefónu, ktorý je vybavený wi-fi rozhraním môžete pripojiť na internet na mnohých miestach. Niekedy sú označené ako wi-fi spot, ale nie je to pravidlom. Najčastejšie sú logom free wi-fi spot, free wi-fi zone, alebo jednoducho free wi-fi označené kaviarne, bary, či reštaurácie. Free, však v tomto prípade nie je celkom zadarmo, pretože si tam musíte niečo kúpiť, aj keď len najlacnejšiu kávu. Preto ak hľadáte skutočne bezplatné wifi, nájdete ho napríklad v, alebo pri mestom spravovaných budovách, ako sú mestské knižnice, v objektoch kultúrnych organizácií a pod. Pripojenie na internet tam však môže byť časovo, alebo dátovo obmedzené.

Ako nájdem free wi-fi?

Wi-fi signál môžete hľadať tak, že dáte vo svojom notebooku, alebo telefóne vyhľadávať siete. Pohodlnejšie ako behať po meste so zapnutým notebookom je nájsť si free wi-fi na internete. Rozsiahle zoznamy miest s bezplatným pripojením na internet cez wi-fi pre svoje mesto získate z webových stránok, alebo diskusných fór, ktoré nájdete cez internetový vyhľadávač jednoducho zadaním frázy free wi-fi hotspots a názvu mesta. Miesta na celom svete, kde sa môžete pripojiť cez wi-fi bezplatne, nájdete napríklad na stránke www.wififreespot.com. Nájsť free wi-fi pripojenie môžete aj prostredníctvom aplikácie pre iPhone alebo Android.

(doplnené, aktualizované)

« Internetové kaviarne (Internet cafe, alebo Cyber cafe) (predchádzajúca strana)
» Internet v telefónnej búdke (nasledujúca strana)

Hlavná stránka 7. kapitoly

Doplňujúce informácie ku kapitole Komunikácia v Anglicku


Peter Marci

Peter je absolventom niekoľkých zahraničných pracovných pobytov a zakladateľom portálu Pracavonku.sk. Cez tento web, ale aj prostredníctvom kníh, ktoré si už našli viac ako 2400 čitateľov pomáha ďalším Slovákom vycestovať do zahraničia a začať si tak plniť svoje sny.


Zaujalo vás, čo ste si prečítali v článku? Potom sa určite pozrite na Ako si zo zahraničia priniesť viac – najnovšiu knihu, v ktorej sa delím o tipy a postupy, ako za rovnaký čas strávený v zahraničí:

  • zarobiť viac peňazí,
  • výrazne sa zlepšiť v cudzom jazyku,
  • získať kopec nezabudnuteľných zážitkov...
Tipy a odporúčania v knihe pomohli mne a verím, že to isté urobia aj pre vás. Vďaka jednému z nich sa mi napríklad podarilo zvýšiť môj mesačný príjem skoro o polovicu (presnejšie o 39,7%).

Pokiaľ sa do zahraničia ešte len chystáte, pozrite sa na príručku Úspešná práca v zahraničí. Tá vám pomôže:

  • vybrať si pre seba tú najlepšiu krajinu,
  • nájsť si v nej dobrú prácu a ubytovanie,
  • zariadiť dôležité veci na úradoch a poriadne sa pripraviť na odchod,
  • po príchode do novej krajiny robiť všetko preto, aby ste sa tam udržali a dosiahli svoj cieľ.

Súvisiace články:

Populárne témy:

Chcete pracovať v zahraničí?
Aby ste boli vždy o krok vpred, napísal som pre vás podrobný návod.