Internet v knižnici

Ako takmer všetky služby v knižnici v Anglicku, aj prístup na internet je zadarmo. Nemusíte byť dokonca ani členom knižnice, keď chcete používať internet, avšak v niektorých knižniciach sa od nečlenov účtuje za túto službu poplatok.

Samozrejme, všetko čo je zadarmo, má určité obmedzenia. Najnepríjemnejšie je časové obmedzenie na 1 hodinu v jednej knižnici na deň. Keď však nikto nemá rezervovaný počítač po vás, môžete ostať aj dlhšie. Ak potrebujete viac času, môžete skúsiť inú knižnicu.

Rezervovať sa môžete od pondelka na celý týždeň, a to telefonicky, osobne, alebo vám miesto niekto rezervuje. V týchto prípadoch však už budete potrebovať členskú kartu. Môžete používať disketovú mechaniku, ale USB pripojenie, aj keď je ním počítač vybavený, vám nebude sprístupnené. K dispozícii je Word aj Excel. Vo väčšine knižníc je k dispozícii aj skener a tlačiareň. Jedna vytlačená čiernobiela strana stojí okolo 20p.

(doplnené, aktualizované)

« Internet v Anglicku (predchádzajúca strana)
» Internet v škole (nasledujúca strana)

Hlavná stránka 7. kapitoly

Doplňujúce informácie ku kapitole Komunikácia v Anglicku


Peter Marci

Peter je absolventom niekoľkých zahraničných pracovných pobytov a zakladateľom portálu Pracavonku.sk. Cez tento web, ale aj prostredníctvom kníh, ktoré si už našli viac ako 2400 čitateľov pomáha ďalším Slovákom vycestovať do zahraničia a začať si tak plniť svoje sny.


Zaujalo vás, čo ste si prečítali v článku? Potom sa určite pozrite na Ako si zo zahraničia priniesť viac – najnovšiu knihu, v ktorej sa delím o tipy a postupy, ako za rovnaký čas strávený v zahraničí:

  • zarobiť viac peňazí,
  • výrazne sa zlepšiť v cudzom jazyku,
  • získať kopec nezabudnuteľných zážitkov...
Tipy a odporúčania v knihe pomohli mne a verím, že to isté urobia aj pre vás. Vďaka jednému z nich sa mi napríklad podarilo zvýšiť môj mesačný príjem skoro o polovicu (presnejšie o 39,7%).

Pokiaľ sa do zahraničia ešte len chystáte, pozrite sa na príručku Úspešná práca v zahraničí. Tá vám pomôže:

  • vybrať si pre seba tú najlepšiu krajinu,
  • nájsť si v nej dobrú prácu a ubytovanie,
  • zariadiť dôležité veci na úradoch a poriadne sa pripraviť na odchod,
  • po príchode do novej krajiny robiť všetko preto, aby ste sa tam udržali a dosiahli svoj cieľ.

Súvisiace články:

Populárne témy:

Chcete pracovať v zahraničí?
Aby ste boli vždy o krok vpred, napísal som pre vás podrobný návod.