Širokopásmový, optický internet – Broadband

Ak chcete mať doma rýchle pripojenie na internet, či už pre sťahovanie veľkých objemov dát, alebo na pozeranie on-line videí vo vysokej kvalite, najlepšou voľbou je širokopásmový internet (broadband) cez optický kábel alebo cez telefónnu linku (ADSL).

ADSL a optický internet – ponuka

Väčšina spoločností, ktoré širokopásmový ADSL, alebo optický internete ponúkajú vám dá na výber z viacerých úrovní tejto služby. Rôzna môže byť rýchlosť pripojenia od zhruba 10 Mb za sekundu až do 100 Mbps pri optickom internete, ale aj predplatené množstvo prenesených dát (10GB, 20GB, 40GB, atď, alebo neobmedzené). Od uvedených parametrov sa odvíja výsledná cena. Môžete si objednať len internet, ale pretože väčšina firiem ponúka aj telefón a televíziu, môžete si vybrať aj zo zvýhodnených balíkov s týmito službami.

Väčšina poskytovateľov internetu vám poskytne modem aj inštaláciu zdarma, pričom obvyklá doba, na ktorú sa musíte zmluvne zaviazať, je 1 rok. Niektoré firmy, ak sa budete v tom období sťahovať, vám vaše pripojenie prenesú do nového domu.

Ako nájsť najvhodnejšiu ponuku

Pri výbere širokopásmového (broadband) káblového internetu, alebo internetu cez telefónnu linku môžete využiť online služby, ktoré zhromažďujú a porovnávajú ponuky jednotlivých poskytovateľov. Po zadaní poštového smerovacieho čísla (post code), prípadne aj telefónneho čísla sa vám zobrazia dostupné možnosti pre vašu adresu. Jednou z mnohých stránok je napríklad www.broadbandchecker.co.uk.

(doplnené, aktualizované)

« Internet v telefónnej búdke (predchádzajúca strana)
» Dial-up internet (nasledujúca strana)

Hlavná stránka 7. kapitoly

Doplňujúce informácie ku kapitole Komunikácia v Anglicku


Peter Marci

Peter je absolventom niekoľkých zahraničných pracovných pobytov a zakladateľom portálu Pracavonku.sk. Cez tento web, ale aj prostredníctvom kníh, ktoré si už našli viac ako 2400 čitateľov pomáha ďalším Slovákom vycestovať do zahraničia a začať si tak plniť svoje sny.


Zaujalo vás, čo ste si prečítali v článku? Potom sa určite pozrite na Ako si zo zahraničia priniesť viac – najnovšiu knihu, v ktorej sa delím o tipy a postupy, ako za rovnaký čas strávený v zahraničí:

  • zarobiť viac peňazí,
  • výrazne sa zlepšiť v cudzom jazyku,
  • získať kopec nezabudnuteľných zážitkov...
Tipy a odporúčania v knihe pomohli mne a verím, že to isté urobia aj pre vás. Vďaka jednému z nich sa mi napríklad podarilo zvýšiť môj mesačný príjem skoro o polovicu (presnejšie o 39,7%).

Pokiaľ sa do zahraničia ešte len chystáte, pozrite sa na príručku Úspešná práca v zahraničí. Tá vám pomôže:

  • vybrať si pre seba tú najlepšiu krajinu,
  • nájsť si v nej dobrú prácu a ubytovanie,
  • zariadiť dôležité veci na úradoch a poriadne sa pripraviť na odchod,
  • po príchode do novej krajiny robiť všetko preto, aby ste sa tam udržali a dosiahli svoj cieľ.

Súvisiace články:

Populárne témy:

Chcete pracovať v zahraničí?
Aby ste boli vždy o krok vpred, napísal som pre vás podrobný návod.