Nemčina pre samoukov s MP3 pre začiatočníkov

51 Shares

Chcete sa sami naučiť po nemecky? Nie je problém, stačí si len vybrať vhodnú učebnicu. Možností je viac a v tomto článku sa na ne pozrieme. Pretože jazyk sa vám musí dostať do ucha, bežnou súčasťou knihy sú aj zvukové nahrávky, ktoré vám pomôžu nacvičiť aj správnu výslovnosť. Dokonca môže byť celá učebnica založená práve na počúvaní.

Nemčina pre samoukov

Bez znalosti cudzieho jazyka to v zahraničí nie je jednoduché. Komunikovať, aj keď len minimálne, jednoducho musíte. Zvlášť, ak si tam chcete nájsť zamestnanie.

Ak vás nemčina zaujíma práve preto, lebo chcete pracovať v susednom Rakúsku, Nemecku, alebo v inej krajine, kde je tento jazyk potrebný, nasledujúca učebnica môže byť pre vás obzvlášť zaujímavá.

Nová nemčina pre samoukov + MP3 CD

Publikácia z vydavateľstva Eastone books, patrí medzi najnovšie učebnice. Zaujímavá je tým, že nemecký jazyk učí na príbehu Slováka, ktorý získa prácu v Rakúsku. Postupne sa tak učíte nie len gramatiku, ale aj slovíčka, ktoré budete potrebovať pre život v tejto krajine, ak ste sa tam rozhodli pracovať. Učebný text dopĺňa prehľadná gramatika a množstvo cvičení na utvrdenie a overenie získaných vedomostí. Nechýbajú ani nepravidelné nemecké slovesá.

Od čitateľov na Martinus.sk dostala kniha priemerné hodnotenie 4 hviezdičky z 5.

Tým, že sa jedná o novú publikáciu, na rozdiel od iných učebníc obsahuje nahrávky priamo vo formáte MP3. Tento formát je oproti klasickému zvukovému CD praktickejší pre možnosť počúvania v rôznych zariadeniach (MP3 prehrávač, mobilný telefón, tablet, …). Tie môžeme mať vďaka malým rozmerom stále pri sebe a učiť sa tak napríklad aj pri chôdzi, v MHD, či kdekoľvek inde.

Učebnica je určená pre začiatočníkov, ale aj pre mierne pokročilých. Má A5-kový formát, brožovanú väzbu a 256 strán. Jej autormi sú Michal Dvorecký a Gudrun Mücke.

Ukážka z knihy Nová nemčina pre samoukov v PDF formáte.

Kniha s MP3 CD v online kníhkupectve

Cvičebnica

Cvičebnica nemčinyK predchádzajúcej učebnici vytvorili jej autori aj cvičebnicu, ktorá ju vhodne dopĺňa. Vyšla roku 2018 v rovnakom vydavateľstve. Pomôže precvičiť si a ešte viac upevniť získavané vedomosti.

Má 152 strán a tiež obsahuje audio nahrávky na priloženom CD, pomocou ktorých môžete trénovať počúvanie s porozumením.

Ukážka z cvičebnice v PDF formáte.

Cvičebnica v online kníhkupectve

Ďalšie učebnice nemeckého jazyka pre samoukov

Siahnuť môžete aj po 322 stranovej učebnici z vydavateľstva Aktuell, ktorej autorkou je Helena Šajgalíková, Dana Riečická a Miroslav Fašanok.

Vďaka modernému systému výuky sa naučíte s minimom gramatiky zvládnuť bežné životné situácie.

Kniha s CD v online kníhkupectve

Učebnicu nemčiny pre samoukov a kurzy vydalo aj vydavateľstvo Príroda. Jej autorom je Roman Mikuláš. Má 320 strán. Na rozdiel od iných je však určená pre pokročilejších študentov.

Súčasťou predchádzajúceho vydania bolo sprievodné CD. Učebné materiály – nahrávky, k aktuálnemu vydaniu si môžete stiahnuť vo formáte MP3.

Kniha s MP3 v online kníhkupectve

Ak vás neodradia knihy, ktoré majú viac ako 600 strán (formátu o niečo väčšieho ako A5) a hmotnosť vyše 1 kilogramu, môžete siahnuť po učebnici z Ottovho nakladateľstva.

S pomedzi všetkých ostatných je jednoznačne obsahovo najrozsiahlejšiou. Preto, namiesto jedného CD ako je to bežné, boli ku staršiemu vydaniu knihy priložené hneď dva kompaktné disky. Najnovšie vydanie ich už neobsahuje. Namiesto toho si nahrávky môžete stiahnuť z webovej stránky vydavateľstva.

Kniha v online kníhkupectve

Vydavateľstva Fragment vsadilo na útlejšiu učebnicu, ktorá má oproti tej predchádzajúcej „len“ 216 strán. Jej autormi sú Eva Hereinová, Barbara Hochheim a James Branam.

Ku knihe je priložené CD s nahrávkami v MP3 formáte.

Kniha v online kníhkupectve (môžete si tam pozrieť aj ukážku z tejto knihy)

Katarína Halčinová a Ilona Kostnerová vytvorili audio učebnicu, s ktorou, ako hovorí názov, sa môžete počúvaním a opakovaním učiť nie len v aute. Pracovať s ňou môžu začiatočníci aj mierne pokročilí.

CD s MP3 obsahuje 6 hodín nahrávok. Súčasťou balenia je aj 32 stranová sprievodná brožúrka.

Kniha v online kníhkupectve

 

Rýchlokurzy

Plynulo za 4 týždne po nemecky – jazykový kurz

Autorky Renate Weber a Christine Breslauer vytvorili učebnicu pre začiatočníkov a mierne pokročilých, ktorá si kladie za cieľ, naučiť vás za necelý mesiac základy nemeckého jazyka – získať správnu výslovnosť, osvojiť si slovnú zásobu a zvládnuť gramatiku. Súčasťou tejto 240 stranovej publikácie sú aj 2 CD a audio nahrávkami.

Na každý týždeň pripadajú 4 lekcie, teda spolu tu nájdete 16 lekcií. Každý týždeň uzatvára zopakovanie prebraného učiva.

Jazykový kurz s 2 CD v online kníhkupectve

Slovíčkareň

S knihou Slovíčkareň by ste sa mali za 21 dní naučiť 500 najdôležitejších nemeckých slovíčok. Teda základ nemeckej slovnej zásoby.

Je určená pre (večných) začiatočníkov i pre mierne pokročilých. Vydalo ju vydavateľstvo Mikula a jej autorom je Ján Cibulka.

Kniha má 280 strán a je doplnená o Audio CD.

Ukážka v MP3

Kniha s CD v online kníhkupectve

Nemecky 15 minút denne

Kniha Sylvie Gouldingovej je postavená tak, aby ste ju pri štvrťhodine učenia denne zvládli za 12 týždňov. Za tento čas by ste si mali osvojiť základnú slovnú zásobu a dokázať rozumieť a komunikovať v každodenných situáciách. Učenie uľahčuje množstvo obrázkov.

Ako jediná z uvedených publikácií neobsahuje CD na podporu výuky.

Kniha v online kníhkupectve

Zvládnutie cudzieho jazyka na dobrej úrovni si vyžaduje nie len úsilie, ale aj dostatok času. Nie len na samotné učenie, ale aj na upevnenie získaných vedomostí. Preto od žiadnych kurzov, alebo rýchlokurzov neočakávajte zázraky. Samozrejme, čím kvalitnejší systém učebnica má, tým ľahšie sa vám bude učiť. Vždy však bude platiť aj to, že budete napredovať tak rýchlo, koľko času budete denne venovať štúdiu.

Nemčina na počúvanie

Publikácie vydavateľstva Hemisféry sú založené na odlišnom princípe ako väčšina ostatných. Počúvanie tu nie je ako doplnok, ale ako základ učenia.

Audio kniha je, ako hovorí jej názov, zameraná na prácu. Obsahuje 70 minút dialógov + relaxačné nahrávky na stiahnutie vo formáte MP3. Pre prácu s učebnicou je potrebné mať zvládnuté základy jazyka.

Audio kniha v online kníhkupectve

Vydavateľstvo Hemisféry vydalo tiež sériu jazykových audio učebníc Nemčina pre každého, ktorá pozostáva zo 7 dielov. Tiež sú k dispozícii na stiahnutie. Tu sa môžete pozrieť na 1. diel.

Ako vidíte, možností, ako sa môžte sami naučiť jazyk vlastným tempom, z pohodlia domova je dosť. Stačí si vybrať a hlavne, pustiť sa do práce :).


O autorovi

Peter je absolventom niekoľkých zahraničných pracovných pobytov. Aby pomohol aj ďalším Slovákom vycestovať do zahraničia a plniť si tak svoje sny, založil informačný portál Pracavonku.sk a napísal príručky (Úspešná práca v zahraničí a Ako si zo zahraničia priniesť viac), v ktorých sa delí o svoje skúsenosti.


51 Shares

Súvisiace články:

Populárne témy: