Letenky na lety po skrachovanom SkyEurope

0 Shares

Lecné letenky do Londýna27.09.2009 – Po krachu nízkonákladovej leteckej spoločnosti SkyEurope sa stratilo z letových poriadkov slovenských letísk viacero zaujímavých leteckých liniek. O spojenie do Londýna a Manchestru prišiel Poprad a Košice, Bratislava stratila predovšetkým lety do dovolenkových destinácií a niektorých európskych metropol.

Bude niekto predávať lacné letenky na tieto lety? Kto nahradí SkyEurope? To sú otázky na ktorú sa bude snažiť dať odpoveď tento článok.

Letenky na lety z Bratislavy

Vďaka tomu, že z Bratislavy ponúka lacné letenky RyanAir, nie je situácia pre cestujúcich tragická. Viac ako zníženie počtu destinácií do ktorých sa dá po krachu SkyEurope z Bratislavy letieť je citeľné obmedzenie možnosti výberu. V podstate sa RyanAir stal dominantnou nízkonákladovou leteckou spoločnosťou na Bratislavskom letisku. Aj keď letecké spoločnosti WizzAir a Danube Wings plánujú rozvíjanie svojich aktivít v Bratislave, RyanAir predstihnú len ťažko.

Kto ponúka letenky na lety Sky Europe:

  • Barcelona – Bratislava: lieta RyanAir (letisko Girona)
  • Rím-Fiumicino – Bratislava: lieta WizzAir (rovnaké letisko)
  • Londýn-Luton – Bratislava: lieta RyanAir (letisko Londýn-Stansted)

Ďalšie lety:

  • Manchester – Bratislava: Danube Wings od 1.12.2009
  • Paríž-Orly – Bratislava: RyanAir od 25.11.2009(letisko Paríž-Beauvais)
  • Rím-Fiumicino – Bratislava: RyanAir od 3.11.2009 (letisko Rím Ciampino)

Časť dovolenkových destinácií do ktorých lietal SkyEurope pokrýva Danube Wings.

Letenky na lety z Košíc

Okrem Bratislavy predával SkyEurope letenky na lety z Košíc do Londýna a Manchestru. Tieto linky zatiaľ ešte nikto nenahradil. Cestujúcich využívajúcich tieto letecké spojenia pravdepodobne prevezme letisko Poprad, z ktorého letecká spoločnosť Danube Wings spustí lety do obidvoch destinácií od 1.12.2009. Okrem toho bude z Popradu lietať aj do írskeho Dublinu.

Letenky na lety z Popradu

Ako už bolo uvedené, okrem obnovenia zrušeného spojenia do Londýna, pribudnú vďaka Danube Wings do letového poriadku popradského letiska aj nové destinácie: Manchester a Dublin.

Zobraziť celý archív krátkych správ


O autorovi

Peter je absolventom niekoľkých zahraničných pracovných pobytov. Aby pomohol aj ďalším Slovákom vycestovať do zahraničia a plniť si tak svoje sny, založil informačný portál Pracavonku.sk a napísal príručky (Úspešná práca v zahraničí a Ako si zo zahraničia priniesť viac), v ktorých sa delí o svoje skúsenosti.


0 Shares

Súvisiace články:

Populárne témy: