Letenky na lety po skrachovanom SkyEurope

Lecné letenky do Londýna27.09.2009 – Po krachu nízkonákladovej leteckej spoločnosti SkyEurope sa stratilo z letových poriadkov slovenských letísk viacero zaujímavých leteckých liniek. O spojenie do Londýna a Manchestru prišiel Poprad a Košice, Bratislava stratila predovšetkým lety do dovolenkových destinácií a niektorých európskych metropol.

Bude niekto predávať lacné letenky na tieto lety? Kto nahradí SkyEurope? To sú otázky na ktorú sa bude snažiť dať odpoveď tento článok.

Letenky na lety z Bratislavy

Vďaka tomu, že z Bratislavy ponúka lacné letenky RyanAir, nie je situácia pre cestujúcich tragická. Viac ako zníženie počtu destinácií do ktorých sa dá po krachu SkyEurope z Bratislavy letieť je citeľné obmedzenie možnosti výberu. V podstate sa RyanAir stal dominantnou nízkonákladovou leteckou spoločnosťou na Bratislavskom letisku. Aj keď letecké spoločnosti WizzAir a Danube Wings plánujú rozvíjanie svojich aktivít v Bratislave, RyanAir predstihnú len ťažko.

Kto ponúka letenky na lety Sky Europe:

 • Barcelona – Bratislava: lieta RyanAir (letisko Girona)
 • Rím-Fiumicino – Bratislava: lieta WizzAir (rovnaké letisko)
 • Londýn-Luton – Bratislava: lieta RyanAir (letisko Londýn-Stansted)

Ďalšie lety:

 • Manchester – Bratislava: Danube Wings od 1.12.2009
 • Paríž-Orly – Bratislava: RyanAir od 25.11.2009(letisko Paríž-Beauvais)
 • Rím-Fiumicino – Bratislava: RyanAir od 3.11.2009 (letisko Rím Ciampino)

Časť dovolenkových destinácií do ktorých lietal SkyEurope pokrýva Danube Wings.

Letenky na lety z Košíc

Okrem Bratislavy predával SkyEurope letenky na lety z Košíc do Londýna a Manchestru. Tieto linky zatiaľ ešte nikto nenahradil. Cestujúcich využívajúcich tieto letecké spojenia pravdepodobne prevezme letisko Poprad, z ktorého letecká spoločnosť Danube Wings spustí lety do obidvoch destinácií od 1.12.2009. Okrem toho bude z Popradu lietať aj do írskeho Dublinu.

Letenky na lety z Popradu

Ako už bolo uvedené, okrem obnovenia zrušeného spojenia do Londýna, pribudnú vďaka Danube Wings do letového poriadku popradského letiska aj nové destinácie: Manchester a Dublin.

Zobraziť celý archív krátkych správ


Peter Marci

Peter je absolventom niekoľkých zahraničných pracovných pobytov a zakladateľom portálu Pracavonku.sk. Cez tento web, ale aj prostredníctvom kníh, ktoré si už našli viac ako 2400 čitateľov pomáha ďalším Slovákom vycestovať do zahraničia a začať si tak plniť svoje sny.


Zaujalo vás, čo ste si prečítali v článku? Potom sa určite pozrite na Ako si zo zahraničia priniesť viac – najnovšiu knihu, v ktorej sa delím o tipy a postupy, ako za rovnaký čas strávený v zahraničí:

 • zarobiť viac peňazí,
 • výrazne sa zlepšiť v cudzom jazyku,
 • získať kopec nezabudnuteľných zážitkov...
Tipy a odporúčania v knihe pomohli mne a verím, že to isté urobia aj pre vás. Vďaka jednému z nich sa mi napríklad podarilo zvýšiť môj mesačný príjem skoro o polovicu (presnejšie o 39,7%).

Pokiaľ sa do zahraničia ešte len chystáte, pozrite sa na príručku Úspešná práca v zahraničí. Tá vám pomôže:

 • vybrať si pre seba tú najlepšiu krajinu,
 • nájsť si v nej dobrú prácu a ubytovanie,
 • zariadiť dôležité veci na úradoch a poriadne sa pripraviť na odchod,
 • po príchode do novej krajiny robiť všetko preto, aby ste sa tam udržali a dosiahli svoj cieľ.

Súvisiace články:

Populárne témy:

Chcete pracovať v zahraničí?
Aby ste boli vždy o krok vpred, napísal som pre vás podrobný návod.