Náhrada za letenky na lety zrušené kvôli výbuchu sopky

Lecné letenky do Londýna16.04.2010 – Mrak sopečného popola z islandskej sopky ochromil leteckú dopravu v Európe. Viaceré krajiny uzatvorili svoj vzdušný priestor a letecké spoločnosti rušia svoje lety z a do Londýna a celej Británie, Nórska (Nórsko uzavrelo ako prvé svoj letový priestor) a Švédska, ktoré sú k Islandu najbližšie a boli teda ohrozené ako prvé.

Sopečný mrak sa posúva ďalej ponad Európu a letecké spoločnosti preto rušia aj lety z a do niektorých ďalších krajín Európy (Dánsko, Fínsko, Belgicko, Holandsko, Poľsko, Česká republika), prípadne len častí krajín (Severné Francúzsko a Nemecko).

Čo robiť, ak môj let bol zrušený

Ak máte letenku na najbližšie dni a neviete, či bude alebo nebude váš let zrušený navštívte webovú stránku leteckej spoločnosť u ktorej ste letenku kupovali, alebo webovú stránku letiska z ktorého budete letieť. Tam nájdete potrebné informácie. Môžete využiť aj telefonické kontakty na letisko alebo leteckú spoločnosť, ale vzhľadom na veľké množstvo zrušených letov a informácie chtivých pasažierov je veľmi ťažké sa dovolať.

Prerezervovanie, alebo refundácia letenky

Prístup jednotlivých leteckých spoločností k uspokojovaniu pasažierov zrušených letov môže byť rôzny. Najlepšie si je aj tieto informácie overiť na stránkach leteckej spoločnosti.

Niektoré letecké spoločnosti, ako napríklad RyanAir, ktorý lieta z Bratislavského letiska ponúkajú na svojich stránkach prerezervovanie letenky aj jej refundáciu.
Vzhľadom na to, že výbuch sopky je považovaný za zásah vyššej moci však nie je za meškanie, alebo zrušenie letu vinnná letecká spoločnosť, preto cestujúci nemajú nárok na odškodné.

Aktuálne informácie o vybavovaní letov a náhradách za nezrealizované letenky získate na webových stránkach konkrétnej leteckej spoločnosti, alebo na stránke letiska.

Predpokladá sa že lety budú zrušené až do pondelka.

» Odkaz na webové stránky bratislavského letiska

Zobraziť celý archív krátkych správ


Peter Marci

Peter je absolventom niekoľkých zahraničných pracovných pobytov a zakladateľom portálu Pracavonku.sk. Cez tento web, ale aj prostredníctvom kníh, ktoré si už našli viac ako 2400 čitateľov pomáha ďalším Slovákom vycestovať do zahraničia a začať si tak plniť svoje sny.


Zaujalo vás, čo ste si prečítali v článku? Potom sa určite pozrite na Ako si zo zahraničia priniesť viac – najnovšiu knihu, v ktorej sa delím o tipy a postupy, ako za rovnaký čas strávený v zahraničí:

  • zarobiť viac peňazí,
  • výrazne sa zlepšiť v cudzom jazyku,
  • získať kopec nezabudnuteľných zážitkov...
Tipy a odporúčania v knihe pomohli mne a verím, že to isté urobia aj pre vás. Vďaka jednému z nich sa mi napríklad podarilo zvýšiť môj mesačný príjem skoro o polovicu (presnejšie o 39,7%).

Pokiaľ sa do zahraničia ešte len chystáte, pozrite sa na príručku Úspešná práca v zahraničí. Tá vám pomôže:

  • vybrať si pre seba tú najlepšiu krajinu,
  • nájsť si v nej dobrú prácu a ubytovanie,
  • zariadiť dôležité veci na úradoch a poriadne sa pripraviť na odchod,
  • po príchode do novej krajiny robiť všetko preto, aby ste sa tam udržali a dosiahli svoj cieľ.

Súvisiace články:

Populárne témy:

Chcete pracovať v zahraničí?
Aby ste boli vždy o krok vpred, napísal som pre vás podrobný návod.