Práca v Rakúsku a Nemecku už bez pracovného povolenia

Praca v Rakúsku - vlajkaPráca v NemeckuPo siedmich rokoch prechodného obdobia, ktoré trvalo od vstupu Slovenska do Európskej únie je konečne nemecký a rakúsky pracovný trh pre občanov Slovenskej republiky a ostatných krajín, ktoré vstupovali do EÚ spolu so Slovenskom úplne otvorený.

Legálna práca v Rakúsku a v Nemecku je tak možná už bez pracovného povolenia.

Pracovný trh sa otváral postupne

Aj keď sa trh práce týchto krajín počas prechodného obdobia postupne otváral, možnosť získať zamestnanie mali prakticky len profesie, po ktorých bol veľký dopyt, ktorý nebolo možné uspokojiť.

V súčasnosti už nie je problém, uchádzať sa v Nemecku, alebo v Rakúsku o akékoľvek zamestnanie.

Aj naďalej však budú mať výhodu uchádzači o prácu v tých profesiách, o ktoré je vysoký záujem, pretože tam bude menšia konkurencia.

Rozhodujúca je nemčina, ale aj skúsenosti

Pre získanie lepšieho zamestnania v Nemecku a Rakúsku nebude stačiť len potrebná kvalifikácia. Popri nej budú rozhodujúcimi faktormi tiež zvládnutie nemeckého jazyka na dostatočnej úrovni a ak to bude zamestnávateľ vyžadovať, tak aj podložené skúsenosti.

Zobraziť celý archív krátkych správ


Peter Marci

Peter je absolventom niekoľkých zahraničných pracovných pobytov a zakladateľom portálu Pracavonku.sk. Cez tento web, ale aj prostredníctvom kníh, ktoré si už našli viac ako 2400 čitateľov pomáha ďalším Slovákom vycestovať do zahraničia a začať si tak plniť svoje sny.


Zaujalo vás, čo ste si prečítali v článku? Potom sa určite pozrite na Ako si zo zahraničia priniesť viac – najnovšiu knihu, v ktorej sa delím o tipy a postupy, ako za rovnaký čas strávený v zahraničí:

  • zarobiť viac peňazí,
  • výrazne sa zlepšiť v cudzom jazyku,
  • získať kopec nezabudnuteľných zážitkov...
Tipy a odporúčania v knihe pomohli mne a verím, že to isté urobia aj pre vás. Vďaka jednému z nich sa mi napríklad podarilo zvýšiť môj mesačný príjem skoro o polovicu (presnejšie o 39,7%).

Pokiaľ sa do zahraničia ešte len chystáte, pozrite sa na príručku Úspešná práca v zahraničí. Tá vám pomôže:

  • vybrať si pre seba tú najlepšiu krajinu,
  • nájsť si v nej dobrú prácu a ubytovanie,
  • zariadiť dôležité veci na úradoch a poriadne sa pripraviť na odchod,
  • po príchode do novej krajiny robiť všetko preto, aby ste sa tam udržali a dosiahli svoj cieľ.

Súvisiace články:

Populárne témy:

Chcete pracovať v zahraničí?
Aby ste boli vždy o krok vpred, napísal som pre vás podrobný návod.