Slovensko – anglický slovník, prekladový

2 Shares

Na tejto stránke nájdete on-line internetové slovníky na preklady z angličtiny do slovenčiny a slovenčiny do angličtiny. Ako aj slovníky na preklady z angličtiny do češtiny a naopak. Ak hľadáte knižné slovníky, ich prehľad nájdete ich na tejto stránke.

Keď sa chcete sami rýchlo naučiť po anglicky, určite sa vám bude hodiť niektorá z učebníc angličtiny pre samoukov.

On-line slovníky anglicko-slovenské

Podľa toho, aké prostredie vám vyhovuje môžete si na prekladanie z angličtiny do slovenčiny a slovenčiny do angličtiny vybrať jeden z nasledujúcich slovníkov:

Google Prekladač – prekladač od Google môžete využiť na preklady jednotlivých slov, viet, ale aj dlhých textov. Slovník prekladá nie len medzi slovenčinou a angličtinou, ale aj medzi približne stovkou iných jazykov. Tetno prekladač vám pomôže aj s výslovnosťou. Môžete si tu nechať prehrať znenie slov alebo viet.

Bing Prekladač – Prekladač z dielne Microsoftu kvalitoou porovnateľný s prekladačom od Google. K dispozícii je menší počet jazykov ale tie najdôležitejšie sú, samozrejme zastúpené.

Aj/Sj web-slovník – jednoduchý a prehľadný slovník. Výborný na rýchle preklady jednotlivých slov.

Aj/Sj slovník na Atlase – slovník ponúka množstvo prekladov a okrem prekladov z a do angličtiny ponúka aj preklady do mnohých ďalších jazykov.

On-line slovníky anglicko-české

V prostredí českého internetu sa tiaž nachádza niekoľko zaujímavých slovníkov.

Multilingual Dictionary – je viacjazyčným slovníkom. Množstvo jazykov mu ale nijako neuberá na kvalite. Na preklady z češtiny do angličtiny a naopak vám veľmi dobre poslúži. Perličkou môže byť preklad do latinčiny.

Aj/Cz Online Slovník – jednoduchý a veľmi prehľadný slovník, ktorý umožňuje vypočuť si aj anglickú výslovnosť a to dokonca aj u frázových spojení (nižšia kvalita oproti jednotlivým slovám). Plusom je preklad aj vulgárnych, v hovorovej reči často používaných slov. Mínusom, aj keď ide o nadštandard takmer nepoužiteľný sľubovaný preklad celých viet.

Prekladové slovníky nájdete aj na veľkých portáloch:
slovniky.centrum.cz, slovnik.seznam.cz.

Ak hľadáte zadarmo softvérový česko – anglický slovník vytvorený pod GNU licenciou, stiahnuť si ho môžete z adresy slovnik.zcu.cz

Čo nájdete v príručke Anglicko na vlastnej koži v kapitole „Jazyk“?

  • Štyri cesty, ktoré vám pomôžu zvládnuť angličtinu čo najrýchlejšie,
  • Tipy na rôzne pomôcky pre štúdium anglického jazyka,
  • Postrehy súvisiace s učením sa angličtiny.

Všetky články v sekcii „Anglický jazyk – angličtina“


O autorovi

Peter je absolventom niekoľkých zahraničných pracovných pobytov. Aby pomohol aj ďalším Slovákom vycestovať do zahraničia a plniť si tak svoje sny, založil informačný portál Pracavonku.sk a napísal príručky (Úspešná práca v zahraničí a Ako si zo zahraničia priniesť viac), v ktorých sa delí o svoje skúsenosti.


2 Shares

Súvisiace články:

Populárne témy: