Dial-up internet

Ak používate internet len málo a neprekáža vám pomalé pripojenie, alebo sa nechcete viazať, môžete zvážiť vytáčané dial-up pripojenie ku svojej telefónnej linke. Na internete nájdete mnoho poskytovateľov, ktorí ponúkajú dial-up pripojenie na internet zadarmo, cez telefónne číslo s predvoľbou 0844. Služba je zadarmo a platíte len za minúty svojmu poskytovateľovi telefónnej linky.

Nevýhody vytáčaného pripojenia na internet

Tou najväčšou nevýhodou je samozrejme rýchlosť, ktorá môže byť maximálne 56 Kbps, pri ktorej je sledovanie on-line videa alebo stránok s bohatým grafickým obsahom, takmer nekonečné. Software, ktorý by vám mal kompresiou webových stránok zrýchliť ich prezeranie, ktorý môžete nájsť na internete problém rieši len čiastočne. Medzi ďalšie nevýhody patrí nemožnosť telefonovať počas pripojenia na internet a tarifikácia podľa toho kedy sa na internet pripájate (najdrahšie spojenie počas denných hodín v pracovné dni).

Aj keď sa tento spôsob pripojenia na internet môže na prvý pohľad javiť ako cenovo výhodný, pri častom používaní, zvlášť cez tzv. peak alebo daytime môže byť byť v konečnom dôsledku drahší, ako širokopásmový ADSL, alebo optický internet.

(doplnené, aktualizované)

« Širokopásmový, optický internet – Broadband (predchádzajúca strana)
» Internet cez mobil (nasledujúca strana)

Hlavná stránka 7. kapitoly

Doplňujúce informácie ku kapitole Komunikácia v Anglicku


Peter Marci

Peter je absolventom niekoľkých zahraničných pracovných pobytov a zakladateľom portálu Pracavonku.sk. Cez tento web, ale aj prostredníctvom kníh, ktoré si už našli viac ako 2400 čitateľov pomáha ďalším Slovákom vycestovať do zahraničia a začať si tak plniť svoje sny.


Zaujalo vás, čo ste si prečítali v článku? Potom sa určite pozrite na Ako si zo zahraničia priniesť viac – najnovšiu knihu, v ktorej sa delím o tipy a postupy, ako za rovnaký čas strávený v zahraničí:

  • zarobiť viac peňazí,
  • výrazne sa zlepšiť v cudzom jazyku,
  • získať kopec nezabudnuteľných zážitkov...
Tipy a odporúčania v knihe pomohli mne a verím, že to isté urobia aj pre vás. Vďaka jednému z nich sa mi napríklad podarilo zvýšiť môj mesačný príjem skoro o polovicu (presnejšie o 39,7%).

Pokiaľ sa do zahraničia ešte len chystáte, pozrite sa na príručku Úspešná práca v zahraničí. Tá vám pomôže:

  • vybrať si pre seba tú najlepšiu krajinu,
  • nájsť si v nej dobrú prácu a ubytovanie,
  • zariadiť dôležité veci na úradoch a poriadne sa pripraviť na odchod,
  • po príchode do novej krajiny robiť všetko preto, aby ste sa tam udržali a dosiahli svoj cieľ.

Súvisiace články:

Populárne témy:

Chcete pracovať v zahraničí?
Aby ste boli vždy o krok vpred, napísal som pre vás podrobný návod.