Anglický jazyk – odporúčané pomôcky na zvládnutie angličtiny

2 Shares

Anglický jazyk - angličtina - pomôckyNajlepší spôsob, ako sa naučiť cudzí jazyk je žiť v krajine, kde sa ním hovorí. Ešte lepšie je nájsť si v tej krajine partnera. Kto nemá to šťastie, alebo sa mu nechce nadväzovať vzťahy len kvôli jazyku musí si pomôcť inak.

Navyše s Angličankou alebo Angličanom by ste sa naučili perfektne rozprávať a rozumieť, ale s písaním by ste asi mali problémy. Navyše ak by váš partner robil chyby, tie by sa preniesli aj na vás.

Ako si teda môžeme pomôcť sami?

Ak chcete urýchliť svoje učenie (a kto by nechcel), môžete siahnuť po viacerých pomôckach na učenie sa jazyka. Tie základné sú: anglický slovník, gramatika anglického jazyka a učebnica angličtiny.

Anglický slovník je základ

Bez slovníka sa akýkoľvek jazyk učí ťažko. Dobrý slovník je preto to prvé, čo by ste si mali zabezpečiť, ak sa chcete naučiť po anglicky. Pomôže vám pochopiť neznáme slovo, naučí vás, ako sa správne píše a v rozsiahlejšom slovníku nájdete aj zaužívané slovné spojenia, vzorové vety, synonymá, či upozornenia.

Anglická gramatika

Slovná zásoba je veľmi dôležitá, ale nemenej dôležité je, aby sme vedeli správne zostavovať vety. Práve v tom by nám mala pomôcť príručka anglickej gramatiky. Dá sa síce učiť aj bez nej, ale pochopenie dôležitých pravidiel nám dá väčšiu istotu pri komunikácii.

Učebnice angličtiny

Ak navštevujete jazykový kurz, učebnicu podľa ktorej sa budete učiť si vyberať nemôžete. V jazykových školách na Slovensku patria k najobľúbenejším učebnice Headway Oxfordskej školy. Cambridgeskú školu zastupujú učebnice New Cambridge English Course.

Dobre zostavená učebnica vám výrazne pomôže pri učení. Ak nechcete, alebo nemáte možnosť navštevovať školu, môžete si vybrať z učebníc určených pre samoukov. Môžete si dokonca vybrať, či sa chcete učiť klasickou metódou, alebo môžete zvoliť moderný spôsobom učenia. Základom úspechu je samozrejme pravidelné štúdium.

Nie každá kniha ponúka rovnakú kvalitu, preto je jej výberu potrebné venovať náležitú pozornosť.
Každou z uvedených pomôcok sa preto bude zaoberať samostatný článok.

» Ako si vybrať anglicko-slovenský slovník

Čo nájdete v príručke Anglicko na vlastnej koži v kapitole „Jazyk“?

  • Štyri cesty, ktoré vám pomôžu zvládnuť angličtinu čo najrýchlejšie,
  • Tipy na rôzne pomôcky pre štúdium anglického jazyka,
  • Postrehy súvisiace s učením sa angličtiny.

Všetky články v sekcii „Anglický jazyk – angličtina“


O autorovi

Peter je absolventom niekoľkých zahraničných pracovných pobytov. Aby pomohol aj ďalším Slovákom vycestovať do zahraničia a plniť si tak svoje sny, založil informačný portál Pracavonku.sk a napísal príručky (Úspešná práca v zahraničí a Ako si zo zahraničia priniesť viac), v ktorých sa delí o svoje skúsenosti.


2 Shares

Súvisiace články:

Populárne témy: