Domy, byty – orientácia v ponuke

2 Shares

Väčšina ponúk na prenájom býva označená „To Let“. Ak ponuka znie room to let alebo to share, pôjde o prenájom izby v dome, v ktorom už niekto býva. Niekedy je to majiteľ, ktorý si takýmto spôsobom uľahčuje splácanie hypotéky, častejšie však ide o jedného či viacerých podnájomníkov, ak je ešte v dome voľná izba. Ak ste sami alebo je vás málo na obsadenie celého domu, toto môže byť pre vás to správne riešenie. Ak hľadáte ubytovanie, v ktorom chcete byť úplne sami, mali by ste sa orientovať na ponuky house to let alebo flat to let. V inzerátoch house znamená dom, flat alebo apartment znamená byt a studio je jednoizbový byt, v ktorom je kuchyňa súčasťou izby. V popise sa uvádza počet spální, takže dom môže, ale nemusí mať ešte ďalšie izby.

Ako vyzerá bežný anglický dom

Štandardný anglický dom má 3 spálne, obývačku a veľkú kuchyňu. Niektoré domy majú kuchyňu presunutú do prístavku, kde bola kuchyňa je potom obývačka a z bývalej obývačky je štvrtá izba. Na poschodí sú dve spálne a kúpeľňa spojená s WC. V podkroví je ešte jedna priestranná izba. Okrem tohto základného typu existuje, samozrejme, mnoho rôznych väčších či menších domov, prípadne ak je prízemie prerobené na obchod, vznikne na poschodí menší byt. V samostatnom článku nájdete Slovníček pojmov týkajúcich sa ubytovania a inzerátov .

« Ubytovanie cez internet (predchádzajúca strana)
» Podľa čoho si vybrať ubytovanie a na čo si dať pozor (nasledujúca strana)

Hlavná stránka 4. kapitoly

Doplňujúce informácie ku kapitole Ubytovanie v Anglicku


O autorovi

Peter je absolventom niekoľkých zahraničných pracovných pobytov. Aby pomohol aj ďalším Slovákom vycestovať do zahraničia a plniť si tak svoje sny, založil informačný portál Pracavonku.sk a napísal príručky (Úspešná práca v zahraničí a Ako si zo zahraničia priniesť viac), v ktorých sa delí o svoje skúsenosti.


2 Shares

Súvisiace články:

Populárne témy: