Vybavenie domu

2 Shares
  • Oproti trendom na Slovensku, kde prevládajú plávajúce podlahy, maľované steny, podlahy väčšiny anglických domov pokrývajú koberce a na stenách sú nalepené tapety. Linoleum v kuchyni a v kúpeľni nájdete skôr v domoch, ktoré už prešli modernizáciou.
  • Zo spotrebičov môžete v kuchyni nájsť chladničku, umývačku riadu, mikrovlnú rúru a obvykle aj práčku. Niekedy aj hriankovač a rýchlovarnú kanvicu. V skrinkách môžu, ale nemusia byť taniere a hrnce.
  • Postele v spálňach môžu byť podľa veľkosti single, double alebo king. Paplóny, vankúše a posteľná bielizeň v dome podľa všetkého nebudú, preto je spací vak na začiatku nutnosťou a vlastná plachta minimálnym komfortom. Nábytku nebýva veľa, v niektorých izbách dokonca vôbec nemusia byť skrine.
  • V obývačke nájdete gauč (sofa) a plynový krb, príp. televízor a videoprehrávač.
  • Kúpeľňa je väčšinou spojená s WC. Ak je v nej vaňa, nie vždy je v nej sprcha, ale len kohútiky na teplú a studenú vodu. Ak tam sprcha je, zvyčajne je riešená malým elektrickým bojlerom, ktorý má vypínač často umiestnený zvonku miestnosti. V kúpeľni je tiež umiestnený tepelne izolovaný zásobník na teplú vodu.
  • Pivnice sú väčšinou vlhké a špinavé, ale dobre poslúžia napríklad na odloženie bicykla.
  • V každom dome nájdete na chodbách dymové snímače.
  • Smeti sa zbierajú raz týždenne. Zistite si, v ktorý deň, aby ste vedeli, kedy máte kontajnery vyložiť pred dom. Ak to neurobíte, môžete mať nasledujúci týždeň problémy s uskladnením ďalšieho odpadu. Modré kontajnery sú na papier a vyprázdňujú sa raz za mesiac.

« Nájomná zmluva (predchádzajúca strana)
» Elektrina, plyn, voda (nasledujúca strana)

Hlavná stránka 4. kapitoly

Doplňujúce informácie ku kapitole Ubytovanie v Anglicku


O autorovi

Peter je absolventom niekoľkých zahraničných pracovných pobytov. Aby pomohol aj ďalším Slovákom vycestovať do zahraničia a plniť si tak svoje sny, založil informačný portál Pracavonku.sk a napísal príručky (Úspešná práca v zahraničí a Ako si zo zahraničia priniesť viac), v ktorých sa delí o svoje skúsenosti.


2 Shares

Súvisiace články:

Populárne témy:

Chcete pracovať v zahraničí?
Šťastie praje pripraveným!.