Kúpa mobilného telefónu

0 Shares

Samozrejme, máte možnosť kúpiť si telefón nový alebo používaný. Nový telefón môžete dokonca dostať aj zadarmo, pri splnení určitých podmienok. Použitý telefón kúpite napr. v záložni, u obchodníka s použitými telefónmi alebo cez eBay.

Nový telefón s Pay As You Go

Nový telefón možno kúpiť buď za plnú cenu bez SIM karty, alebo sa môžete porozhliadnuť, či ho niektorý z operátorov neponúka lacnejšie s kartou Pay As You Go alebo na kontrakt. Ak si kúpite telefón s kartou PAYG, nie ste nijako viazaný používať služby daného operátora, ale niekedy môže byť telefón zablokovaný pre iné siete. Zvyčajne je nutné kúpiť si hneď aj kredit. Ceny telefónov sa začínajú už od £19,99. Takýmto spôsobom môžete lacno kúpiť nový telefón, ak sa vám váš starý pokazil, alebo ste ho stratili.

Nový telefón s paušálom

Ak kupujete telefón s mesačným paušálom, doba viazanosti je najčastejšie 12, 18 alebo 24 mesiacov. Mnohí operátori ponúkajú na určitý počet mesiacov 50 % zľavu z ceny paušálu. Pri zaviazaní sa môžete telefón dostať zadarmo, alebo si ho kúpiť za zvýhodnenú cenu. Závisí to od hodnoty telefónu a mesačného paušálu (jeho ceny a poskytovaných služieb).

Ak chcete telefón zadarmo, ale nechcete sa viazať, môžete niektoré modely dostať aj s kartou PAYG, musíte si však kúpiť kredit minimálne za 50 libier.

(doplnené, aktualizované)

« Telefonovanie na paušál (Contract) (predchádzajúca strana)
» Ako výhodne telefonovať z Anglicka domov (nasledujúca strana)

Hlavná stránka 7. kapitoly

Doplňujúce informácie ku kapitole Komunikácia v Anglicku


O autorovi

Peter je absolventom niekoľkých zahraničných pracovných pobytov. Aby pomohol aj ďalším Slovákom vycestovať do zahraničia a plniť si tak svoje sny, založil informačný portál Pracavonku.sk a napísal príručky (Úspešná práca v zahraničí a Ako si zo zahraničia priniesť viac), v ktorých sa delí o svoje skúsenosti.


0 Shares

Súvisiace články:

Populárne témy: