Pevná linka – volanie z pevnej linky

0 Shares

Pevná linka (Land Line) sa vám môže hodiť na lacné telefonovanie domov a na pripojenie na internet. Obvykle sa platí paušálny mesačný poplatok za balík služieb (Monthly Package Fee), ktorý zahŕňa určitý počet voľných minút, resp. bezplatné volania v určitú dennú dobu (počas dňa / večer), alebo cez víkend. Volania mimo vybranej doby sú spoplatnené určenou tarifou. Najlacnejší sa pohybuje okolo £5, k čomu treba prirátať 10 až 15 libier mesačne za prenájom linky (Line Rental). Ak je zmluva viazaná, tak najčastejšie na 12 mesiacov. Ak vo vašom dome nie je zavedená telefónna linka, platí sa za jej inštaláciu najčastejšie od 20 do 75 libier.

Výber operátora – dodávateľa pevnej linky

Vybrať si môžete z obrovského počtu poskytovateľov (Land Line Providers), pričom BT má ešte stále dominantné postavenie na trhu. Telefonovanie cez pevnú linku vám vedia zabezpečiť aj poskytovatelia káblovej televízie, ktorí už od £25 za mesiac poskytujú okrem telefónu aj televíziu a vysokorýchlostný internet. Nevýhodou pevnej linky je, že ak vás býva v dome viac, spoľahlivo môžete spočítať, kto koľko prevolal, len ak sa bude každý poctivo zapisovať.

Okrem BT môžete pevnú linku získať napríklad od Virgin Media, New Call Telecom, TalkTalk atď.. Na internete nájdete viacero webových stránok, ktoré porovnávajú ponuky jednotlivých operátorov.

(doplnené, aktualizované)

« Telefón v Anglicku (predchádzajúca strana)
» Telefónna búdka (pay phone) – volanie z búdky (nasledujúca strana)

Hlavná stránka 7. kapitoly

Doplňujúce informácie ku kapitole Komunikácia v Anglicku


O autorovi

Peter je absolventom niekoľkých zahraničných pracovných pobytov. Aby pomohol aj ďalším Slovákom vycestovať do zahraničia a plniť si tak svoje sny, založil informačný portál Pracavonku.sk a napísal príručky (Úspešná práca v zahraničí a Ako si zo zahraničia priniesť viac), v ktorých sa delí o svoje skúsenosti.


0 Shares

Súvisiace články:

Populárne témy: