Mobilné telefóny – volanie z mobilu

0 Shares

Každý mobilný telefón, ktorý vám fungoval na Slovensku alebo v Čechách, vám bude fungovať aj v Anglicku. Ak však chcete použiť SIM kartu anglického operátora, musíte ho mať odblokovaný.

Mobilní operátori v Anglicku

Operátorov je veľa a medzi najväčších patrí O2, Vodafone, T-Mobile, Orange, Virgin a 3 (Three) ale do boja o zákazníka sa zapojili aj veľké obchodné reťazce TESCO so svojím Tesco Mobile, či ASDA s Asda Mobile. Z pohľadu cien za služby je zaujímavý aj Talk Mobile. Niektorí operátori nemajú svoju vlastnú sieť, ale vyžívajú pokrytie iného operátora. Nebuďte preto prekvapení, ak sa vám po vložení SIM karty Virgin v telefóne objaví logo T-Mobile.

Tak ako u nás, máte aj tu dve možnosti: kúpite si dobíjateľnú SIM kartu nazývanú Pay As You Go, alebo budete platiť mesačne (Pay monthly).

Najširšie služby čo sa týka mobilných telefónov a služieb mobilných operátorov poskytuje firma The Carphone Warehouse, ktorej predajne nájdete na obchodných uliciach všetkých veľkých miest v Británii.

(doplnené, aktualizované)

« Telefónna búdka (pay phone) – volanie z búdky (predchádzajúca strana)
» Telefónovanie na kredit – Pay As You Go (PAYG) (nasledujúca strana)

Hlavná stránka 7. kapitoly

Doplňujúce informácie ku kapitole Komunikácia v Anglicku


O autorovi

Peter je absolventom niekoľkých zahraničných pracovných pobytov. Aby pomohol aj ďalším Slovákom vycestovať do zahraničia a plniť si tak svoje sny, založil informačný portál Pracavonku.sk a napísal príručky (Úspešná práca v zahraničí a Ako si zo zahraničia priniesť viac), v ktorých sa delí o svoje skúsenosti.


0 Shares

Súvisiace články:

Populárne témy: