Telefonovanie cez predplatené volacie karty

0 Shares

Volacích kariet (Calling cards) je veľké množstvo a môžete ich kúpiť od predavačov rovno na ulici, na pošte alebo v najrôznejších obchodíkoch. Volacie karty si môžete pohodlne kúpiť dokonca aj cez internet, pričom v tomto prípade nedostanete kartu fyzicky, ale len prístupový PIN kód.

Predplatené volacie karty

Volacie karty môžete kúpiť už za 1 libru, najbežnejšia cena je však 5 libier. Za danú sumu, za ktorú si kúpite kartu, máte k dispozícii určitý počet minút. Ten sa môže podľa karty výrazne líšiť. Za 5 libier získate 30-60 minút volania na slovenský mobil a rádovo stovky minút na slovenskú pevnú linku.

Často sa okrem prevolaného času platí aj za spojenie a pri nákupe takejto karty je potrebné zohľadniť aj to, či karta umožňuje sekundovú tarifikáciu, či možnosť volať na mobilné čísla a aká je jej doba expirácie, ktorá sa zvyčajne počíta od prvého použitia karty.

Použitie predplatenej volacej karty

Obyčajne sa predplatená karta používa tak, že sa:

  • zadá prístupové číslo,
  • zadá sa PIN z karty, alebo z internetu (pri on-line nákupe karty)
  • zadá sa medzinárodné telefónne číslo, ktoré chcete volať.

(doplnené, aktualizované)

« Telefonovanie prostredníctvom lacných operátorov (predchádzajúca strana)
» Telefonovanie s predplatenou kartou zo Slovenska (nasledujúca strana)

Hlavná stránka 7. kapitoly

Doplňujúce informácie ku kapitole Komunikácia v Anglicku


O autorovi

Peter je absolventom niekoľkých zahraničných pracovných pobytov. Aby pomohol aj ďalším Slovákom vycestovať do zahraničia a plniť si tak svoje sny, založil informačný portál Pracavonku.sk a napísal príručky (Úspešná práca v zahraničí a Ako si zo zahraničia priniesť viac), v ktorých sa delí o svoje skúsenosti.


0 Shares

Súvisiace články:

Populárne témy: