Telefonovanie s predplatenou kartou zo Slovenska

0 Shares

Karty na telefonovanie na Slovensko zo zahraničia ponúkal v minulosti Slovak Telekom. Jednalo sa o karty Global, ktoré boli predávané v dvoch verziách.

Prvou bola predplatená karta, t. j. kúpili ste si ju za 200 alebo 400 Sk a postupne sa vám z nej odčerpával kredit. Cena minúty hovoru závisel od toho, z akej krajiny ste volali a či na mobil, alebo na pevnú linku.

Druhou možnosťou bola karta volacia, ktorá sa objednávala k pevnej linke a hovory zo zahraničia boli účtované na jej telefónnom účte. Tieto karty mali výhodu v tom, že ich bolo možné použiť z rôznych krajín sveta a cena za minútu hovoru boli oveľa nižšia ako za hovory z mobilu v roamingu. Presný postup volania ako aj všetky potrebné informácie ste získali získali spolu s kartou.

Uvedené karty sa už nepredávajú a na Slovensku asi pre ne neexistuje náhrada. Je otázne, či po výraznom znižovaní cien roamingových služieb mobilných operátorov sa ešte podobné karty v predaji objavia.

(doplnené, aktualizované)

« Telefonovanie cez predplatené volacie karty (predchádzajúca strana)
» Telefonovanie na účet volaného (nasledujúca strana)

Hlavná stránka 7. kapitoly

Doplňujúce informácie ku kapitole Komunikácia v Anglicku


O autorovi

Peter je absolventom niekoľkých zahraničných pracovných pobytov. Aby pomohol aj ďalším Slovákom vycestovať do zahraničia a plniť si tak svoje sny, založil informačný portál Pracavonku.sk a napísal príručky (Úspešná práca v zahraničí a Ako si zo zahraničia priniesť viac), v ktorých sa delí o svoje skúsenosti.


0 Shares

Súvisiace články:

Populárne témy: