Telefonovanie cez internet

0 Shares

Všetky doteraz spomenuté možnosti telefonovania zo zahraničia na Slovensko, aj keď sú akokoľvek výhodné stále stoja peniaze a čím viac voláte tým viac za to zaplatíte. Jedinou možnosťou, ako volať domov na Slovensko zadarmo je telefonovanie cez internet, teda VoIP telefonovanie (Voice over Internet Protocol).

Telefonovanie cez internet zadarmo

Ak nepočítame poplatky za internetové pripojenie, tak telefonovanie cez internet je skutočne zadarmo. Podmienkou je, že volajúci aj volaný musia byť pripojení na internet a musia mať na počítači nainštalovaný rovnaký, potrebný softvér.
Na telefonovanie cez internet ale vlastne už nepotrebujete ani počítač. Použiť môžete VoIP telefón, alebo mobilný telefón s wi-fi. Telefonovať nemusíte len zo svojho domáceho internetového pripojenia, ale s vlastným mobilným zariadením sa môžete pripojiť na ľubovoľný dostupný free wi-fi hot spot, alebo využiť 3G sieť. Dokonca nemusíte mať ani vlastný notebook, alebo mobil s wi-fi. Telefonovať cez internet môžete aj z internetovej kaviarne.

Skype

Najrozšírenejším programom na telefonovanie cez internet, ktorý to, dá sa povedať celé začal je samozrejme Skype. Viac informácií o programe nájdete na www.skype.sk.

V súčasnosti však existuje viacero ďalších možností, ako zadarmo cez internet komunikovať.

Viber

Používatelia iPhonov a mobilných telefónov s Androidom môžu na bezplatné telefonovanie a posielanie SMS cez wi-fi a cez 3G (operátor si môže účtovať poplatky za prenesené dáta) používať aplikáciu Viber. Pre bezplatné volania musí mať nainštalovanú aplikáciu aj ten, komu voláte.
Viac informácií na www.viber.com.

Telefonovanie cez internet za poplatok

Pokiaľ chcete volať zadarmo, je v podstate jedno, aký softvér používate. Rozhodujúce bude asi to, aký softvér používajú vaši priatelia a s najväčšou pravdepodobnosťou skončíte pri Skype. Ak však chcete program používať aj na volania na pevnú linku a do mobilných sietí, môžete siahnuť po programe s najlepším cenníkom. Pritom vám nič nebráni mať nainštalovaný jeden program pre bezplatné volania a druhý pre platená hovory.

Postup je jednoduchý, nainštalujete si program, dobijete si kredit a môžete volať kam chcete.

Alternatívy ku Skype

Na bezplatné VoIP telefonovanie, ale aj na volanie na pevnú linku a mobily je možné okrem Skype použiť napríklad aj VoxOx (www.voxox.com), alebo Vbuzzer (www.vbuzzer.com).

Ceny hovorov na slovenské pevné linky sa pohybujú približne medzi 2 a 6 centmi za minútu a volania na mobilné čísla okolo 20 centov za minútu.

(doplnené, aktualizované)

« Telefonovanie na účet volaného (predchádzajúca strana)
» Pošta v Anglicku (nasledujúca strana)

Hlavná stránka 7. kapitoly

Doplňujúce informácie ku kapitole Komunikácia v Anglicku


O autorovi

Peter je absolventom niekoľkých zahraničných pracovných pobytov. Aby pomohol aj ďalším Slovákom vycestovať do zahraničia a plniť si tak svoje sny, založil informačný portál Pracavonku.sk a napísal príručky (Úspešná práca v zahraničí a Ako si zo zahraničia priniesť viac), v ktorých sa delí o svoje skúsenosti.


0 Shares

Súvisiace články:

Populárne témy: