Telefonovanie priamo na potrebné telefónne číslo

0 Shares

Viacerí mobilní operátori začali brať do úvahy veľké množstvo cudzincov, ktorí žijú v Británii a uvedomili si ich potrebu komunikácie s domovom. Ceny niektorých z nich tvrdo konkurujú cenám volaní do zahraničia inými spôsobmi.

Volanie na Slovensko z mobilu

Možností, ako výhodne telefonovať z mobilu z Anglicka na Slovensko je niekoľko.

O2 – International Sim

Služba International Sim od O2 umožňuje volania z UK na Slovensko na pevné linky za 2p za minútu a do mobilných sietí za 12p za minútu. Ak ste zákazníkom britskej O2 môžete na túto službu jednoducho prestúpiť.

Orange Camel

S pay as you go programom Orange Camel od Orange môžete volať z UK na Slovensko na pevné linky za 10p za minútu a do mobilných sietí za 30p za minútu. Za dobitie kreditu nad určitú sumu získate voľné minúty do zahraničia.

Talkmobile pay as you go

S pay as you go od Talkmobile môžete volať z UK na Slovensko na pevné linky za 7p za minútu a do mobilných sietí za 30p za minútu. Ak si zvolíte formu odmeňovania Globetalker, za dobitie kreditu nad určitú sumu získate na 30 dní voľné minúty do zahraničia.

Lebara pay as you go

Lacno môžete domov volať aj so SIM kartou s dobíjaním kreditu od Lebara. Z UK na Slovensko môžete volať na pevné linky za 5p za minútu a do mobilných sietí za 19p za minútu.

Existujú aj ďalšie možnosti lacného telefonovania z mobilu do zahraničia a aj tie vyššie uvedenú sa môžu zmeniť. Porovnajte si preto vždy aktuálne ponuky operátorov.

Jedna alebo dve SIM-ky

Ak častejšie voláte na Slovensko máte dve možnosti. Prvou je mať dve SIM karty, jednu na volanie domov a druhú na hovory v Anglicku. Pohodlnejšie ako striedať dve karty v jednom telefóne je zadovážiť si telefón rovno pre dve SIM karty, prípadne ak máte starší nepoužívaný telefón, môžete v ňom mať kartu na volania do zahraničia.

Druhou možnosťou je pre volania do zahraničia využívať rovnakú SIM kartu, akú používate na volania v rámci UK.

Rozhodnúť sa môžete podľa toho, čo je pre vás výhodnejšie, alebo ak máte len jeden telefón na jednu SIM kartu, a nechcete si to komplikovať život, môžete používať len jednu SIM-ku aj keď vás to bude stáť pár libier naviac.

(doplnené, aktualizované)

« Ako výhodne telefonovať z Anglicka domov (predchádzajúca strana)
» Telefonovanie prostredníctvom lacných operátorov (nasledujúca strana)

Hlavná stránka 7. kapitoly

Doplňujúce informácie ku kapitole Komunikácia v Anglicku


O autorovi

Peter je absolventom niekoľkých zahraničných pracovných pobytov. Aby pomohol aj ďalším Slovákom vycestovať do zahraničia a plniť si tak svoje sny, založil informačný portál Pracavonku.sk a napísal príručky (Úspešná práca v zahraničí a Ako si zo zahraničia priniesť viac), v ktorých sa delí o svoje skúsenosti.


0 Shares

Súvisiace články:

Populárne témy: