Telefonovanie prostredníctvom lacných operátorov

0 Shares

Ďalšou možnosťou, ako volať lacno z Británie na Slovensko je telefonovanie prostredníctvom lacných operátorov.  Medzi spoločnosti, ktoré ponúkajú lacné volania do zahraničia patrí napríklad Telediscount (www.telediscount.co.uk). Pre každú krajinu poskytuje dvojicu prístupových čísiel, jedno pre volania na pevnú linku a druhé pre volania do sietí mobilných operátorov. Telefonovanie na slovenskú pevnú linku stojí 4p za minútu a volania na mobil 15p za minútu. Pri telefonovaní na českú pevnú linku sú účtované 2p za minútu a na mobil 15p za minútu.

Telediscount je len jedným z mnohých lacných operátorov. Z ďalších môžete skúsiť napríklad Dialaround (4p/min. na pevnú linku, 13p/min. na mobil) alebo Cheapest Calls (5p/min. na pevnú linku, 15p/min. na mobil). Ako vidíte, ceny sú veľmi podobné.

Ako telefonovať na Slovensko prostredníctvom lacných operátorov

Postup je jednoduchý. Vytočíte jedno z prístupových čísel, podľa toho, či chcete volať na pevnú linku, alebo mobil. Keď vás privíta operátor, vytočíte číslo, ktoré chcete volať (aj s medzinárodnou predvoľbou), po ňom stlačíte klávesu s mriežkou a čakáte na spojenie.

Prístupové telefónne čísla sa zvyknú po čase meniť. Aktuálne nájdete na webovej stránke spoločnosti. Na webovej stránke nájdete aj ďalšie podmienky a aktuálne ceny. K cenám, ktoré sú uvedené na stránkach spoločností je potrebné pripočítať poplatky, ktoré si môže účtovať váš telefonický operátor, podľa toho či voláte z mobilného telefónu, alebo z pevnej linky, prípadne z telefónnej búdky.

Ďalšie tipy k telefonovaniu nájdete na stránke doplňujúcej kapitolu Komunikácia v Anglicku.

(doplnené, aktualizované)

« Telefonovanie priamo na potrebné telefónne číslo (predchádzajúca strana)
» Telefonovanie cez predplatené volacie karty (nasledujúca strana)

Hlavná stránka 7. kapitoly

Doplňujúce informácie ku kapitole Komunikácia v Anglicku


O autorovi

Peter je absolventom niekoľkých zahraničných pracovných pobytov. Aby pomohol aj ďalším Slovákom vycestovať do zahraničia a plniť si tak svoje sny, založil informačný portál Pracavonku.sk a napísal príručky (Úspešná práca v zahraničí a Ako si zo zahraničia priniesť viac), v ktorých sa delí o svoje skúsenosti.


0 Shares

Súvisiace články:

Populárne témy: