Úrady práce (Jobcentre plus)

Aj tu môžete stretnúť nových známych, s najväčšou pravdepodobnosťou však budú tiež bez práce. Aj tak si vymeňte tel. čísla, lebo je tu možnosť, že sa im podarí nájsť si prácu, kde budú potrebovať viac ľudí.

Práca v Anglicku cez úrad práce

Ponuka v Jobcentre Plus je aktualizovaná každý deň. Prácu si môžete vyhľadávať priamo na pobočke cez terminály, kde si zvolíte región, pracovný čas a oblasť, v ktorej by ste chceli pracovať. Vhodné ponuky, ktoré vám počítač nájde, si môžete vytlačiť. Môžete telefonovať na telefónne číslo uvedené pri pracovnej ponuke, alebo vám môže pomôcť personál. Je dobré reagovať na najčerstvejšie ponuky, lebo niektoré miesta sa rýchlo obsadzujú. Možnosti vyhľadávania máte aj na internetovej stránke Jobcentre Plus, ktorá sa presunula na portál Directgov. Na adrese jobseekers.direct.gov.uk si môžete z domu hľadať nie len dlhodobé zamestnanie, ale aj brigády v Anglicku, Škótsku a Walese. Ak ste v Severnom Írsku, prácu si môžete hľadať cez stránku www.jobcentreonline.com na ktorej sú zverejňované voľné miesta inzerované cez úrad práce v Sev. Írsku.

(doplnené, aktualizované)

« Práca cez priateľov a známich (predchádzajúca strana)
» Pracovné agentúry (recruitment agencies) (nasledujúca strana)

Hlavná stránka 3. kapitoly

Doplňujúce informácie ku kapitole Práca v zahraničí (Anglicku)


Peter Marci

Peter je absolventom niekoľkých zahraničných pracovných pobytov a zakladateľom portálu Pracavonku.sk. Cez tento web, ale aj prostredníctvom kníh, ktoré si už našli viac ako 2400 čitateľov pomáha ďalším Slovákom vycestovať do zahraničia a začať si tak plniť svoje sny.


Zaujalo vás, čo ste si prečítali v článku? Potom sa určite pozrite na Ako si zo zahraničia priniesť viac – najnovšiu knihu, v ktorej sa delím o tipy a postupy, ako za rovnaký čas strávený v zahraničí:

  • zarobiť viac peňazí,
  • výrazne sa zlepšiť v cudzom jazyku,
  • získať kopec nezabudnuteľných zážitkov...
Tipy a odporúčania v knihe pomohli mne a verím, že to isté urobia aj pre vás. Vďaka jednému z nich sa mi napríklad podarilo zvýšiť môj mesačný príjem skoro o polovicu (presnejšie o 39,7%).

Pokiaľ sa do zahraničia ešte len chystáte, pozrite sa na príručku Úspešná práca v zahraničí. Tá vám pomôže:

  • vybrať si pre seba tú najlepšiu krajinu,
  • nájsť si v nej dobrú prácu a ubytovanie,
  • zariadiť dôležité veci na úradoch a poriadne sa pripraviť na odchod,
  • po príchode do novej krajiny robiť všetko preto, aby ste sa tam udržali a dosiahli svoj cieľ.

Súvisiace články:

Populárne témy:

Chcete pracovať v zahraničí?
Aby ste boli vždy o krok vpred, napísal som pre vás podrobný návod.