Úrady práce (Jobcentre plus)

0 Shares

Aj tu môžete stretnúť nových známych, s najväčšou pravdepodobnosťou však budú tiež bez práce. Aj tak si vymeňte tel. čísla, lebo je tu možnosť, že sa im podarí nájsť si prácu, kde budú potrebovať viac ľudí.

Práca v Anglicku cez úrad práce

Ponuka v Jobcentre Plus je aktualizovaná každý deň. Prácu si môžete vyhľadávať priamo na pobočke cez terminály, kde si zvolíte región, pracovný čas a oblasť, v ktorej by ste chceli pracovať. Vhodné ponuky, ktoré vám počítač nájde, si môžete vytlačiť. Môžete telefonovať na telefónne číslo uvedené pri pracovnej ponuke, alebo vám môže pomôcť personál. Je dobré reagovať na najčerstvejšie ponuky, lebo niektoré miesta sa rýchlo obsadzujú. Možnosti vyhľadávania máte aj na internetovej stránke Jobcentre Plus, ktorá sa presunula na portál Directgov. Na adrese jobseekers.direct.gov.uk si môžete z domu hľadať nie len dlhodobé zamestnanie, ale aj brigády v Anglicku, Škótsku a Walese. Ak ste v Severnom Írsku, prácu si môžete hľadať cez stránku www.jobcentreonline.com na ktorej sú zverejňované voľné miesta inzerované cez úrad práce v Sev. Írsku.

(doplnené, aktualizované)

« Práca cez priateľov a známich (predchádzajúca strana)
» Pracovné agentúry (recruitment agencies) (nasledujúca strana)

Hlavná stránka 3. kapitoly

Doplňujúce informácie ku kapitole Práca v zahraničí (Anglicku)


O autorovi

Peter je absolventom niekoľkých zahraničných pracovných pobytov. Aby pomohol aj ďalším Slovákom vycestovať do zahraničia a plniť si tak svoje sny, založil informačný portál Pracavonku.sk a napísal príručky (Úspešná práca v zahraničí a Ako si zo zahraničia priniesť viac), v ktorých sa delí o svoje skúsenosti.


0 Shares

Súvisiace články:

Populárne témy: