Ponuky práce na internete

Na internete môžete nájsť už spomínanú stránku úradu práce, ale tiež stránky pracovných agentúr. Napr.:
Adecco www.adecco.com,
Blue Arrow www.bluearrow.co.uk,
Stafforce www.stafforce.co.uk.

Ak vás nechcú zaregistrovať na pobočke, toto môže byť spôsob, ako to obísť. Najviac ponúk však nájdete prostredníctvom rozsiahlych databáz pracovných portálov. Z mnohých môžete navštíviť napríklad tieto:

V článku Pracovné ponuky – ponuka práce v Anglicku nájdete tipy na mnoho ďalších stránok, ktoré ponúkajú voľné pracovné miesta v celej Británii (niekedy aj v zahraničí) vo všetkých odboroch, alebo sú úzko zamerané podľa odvetvia (príp. profesie) alebo lokality.

Cez internet si môžete v krátkom čase prezrieť množstvo ponúk a okamžite môžete na ne reagovať. Nemáte ani žiadne náklady s tlačením alebo rozosielaním životopisu. Ten môžete buď posielať v elektronickej podobe ako prílohu pri reakcii na vhodnú pracovnú ponuku, alebo môžete svoj životopis vložiť do databázy CV na pracovných portáloch. V takom prípade už nebudete hľadať prácu vy, ale z potenciálnych kandidátov si bude vyberať zamestnávateľ.
Nevýhodou pri tomto spôsobe hľadania zamestnania môže byť veľká konkurencia uchádzačov o prácu, preto je dôležité sa odlíšiť.

(doplnené, aktualizované)

« Pracovné agentúry (recruitment agencies) (predchádzajúca strana)
» Pýtanie sa na prácu (nasledujúca strana)

Hlavná stránka 3. kapitoly

Doplňujúce informácie ku kapitole Práca v zahraničí (Anglicku)


Peter Marci

Peter je absolventom niekoľkých zahraničných pracovných pobytov a zakladateľom portálu Pracavonku.sk. Cez tento web, ale aj prostredníctvom kníh, ktoré si už našli viac ako 2400 čitateľov pomáha ďalším Slovákom vycestovať do zahraničia a začať si tak plniť svoje sny.


Zaujalo vás, čo ste si prečítali v článku? Potom sa určite pozrite na Ako si zo zahraničia priniesť viac – najnovšiu knihu, v ktorej sa delím o tipy a postupy, ako za rovnaký čas strávený v zahraničí:

  • zarobiť viac peňazí,
  • výrazne sa zlepšiť v cudzom jazyku,
  • získať kopec nezabudnuteľných zážitkov...
Tipy a odporúčania v knihe pomohli mne a verím, že to isté urobia aj pre vás. Vďaka jednému z nich sa mi napríklad podarilo zvýšiť môj mesačný príjem skoro o polovicu (presnejšie o 39,7%).

Pokiaľ sa do zahraničia ešte len chystáte, pozrite sa na príručku Úspešná práca v zahraničí. Tá vám pomôže:

  • vybrať si pre seba tú najlepšiu krajinu,
  • nájsť si v nej dobrú prácu a ubytovanie,
  • zariadiť dôležité veci na úradoch a poriadne sa pripraviť na odchod,
  • po príchode do novej krajiny robiť všetko preto, aby ste sa tam udržali a dosiahli svoj cieľ.

Súvisiace články:

Populárne témy:

Chcete pracovať v zahraničí?
Aby ste boli vždy o krok vpred, napísal som pre vás podrobný návod.