Ponuky práce na internete

0 Shares

Na internete môžete nájsť už spomínanú stránku úradu práce, ale tiež stránky pracovných agentúr. Napr.:
Adecco www.adecco.com,
Blue Arrow www.bluearrow.co.uk,
Stafforce www.stafforce.co.uk.

Ak vás nechcú zaregistrovať na pobočke, toto môže byť spôsob, ako to obísť. Najviac ponúk však nájdete prostredníctvom rozsiahlych databáz pracovných portálov. Z mnohých môžete navštíviť napríklad tieto:

V článku Pracovné ponuky – ponuka práce v Anglicku nájdete tipy na mnoho ďalších stránok, ktoré ponúkajú voľné pracovné miesta v celej Británii (niekedy aj v zahraničí) vo všetkých odboroch, alebo sú úzko zamerané podľa odvetvia (príp. profesie) alebo lokality.

Cez internet si môžete v krátkom čase prezrieť množstvo ponúk a okamžite môžete na ne reagovať. Nemáte ani žiadne náklady s tlačením alebo rozosielaním životopisu. Ten môžete buď posielať v elektronickej podobe ako prílohu pri reakcii na vhodnú pracovnú ponuku, alebo môžete svoj životopis vložiť do databázy CV na pracovných portáloch. V takom prípade už nebudete hľadať prácu vy, ale z potenciálnych kandidátov si bude vyberať zamestnávateľ.
Nevýhodou pri tomto spôsobe hľadania zamestnania môže byť veľká konkurencia uchádzačov o prácu, preto je dôležité sa odlíšiť.

(doplnené, aktualizované)

« Pracovné agentúry (recruitment agencies) (predchádzajúca strana)
» Pýtanie sa na prácu (nasledujúca strana)

Hlavná stránka 3. kapitoly

Doplňujúce informácie ku kapitole Práca v zahraničí (Anglicku)


O autorovi

Peter je absolventom niekoľkých zahraničných pracovných pobytov. Aby pomohol aj ďalším Slovákom vycestovať do zahraničia a plniť si tak svoje sny, založil informačný portál Pracavonku.sk a napísal príručky (Úspešná práca v zahraničí a Ako si zo zahraničia priniesť viac), v ktorých sa delí o svoje skúsenosti.


0 Shares

Súvisiace články:

Populárne témy: