Pýtanie sa na prácu

0 Shares

Tento spôsob sa asi najlepšie hodí, ak hľadáte prácu v oblasti ubytovacích alebo stravovacích služieb. V Anglicku je veľké množstvo rôznych hotelov, hostincov, reštaurácií, bufetov, barov, krčiem či kaviarní. Nič vám nebráni zájsť do každého z nich a opýtať sa na voľné miesto. Veľké šance máte, ak sa otvára nový podnik a ešte nemajú plné stavy. Ideálne je, ak máte s prácou určité skúsenosti, ale na nižšie pozície nie sú nevyhnutné.

V tejto oblasti je veľký pohyb pracovnej sily, takže po určitom čase sa môžete opýtať na tých istých miestach. Výhodou týchto zariadení je, že sú koncentrované na malej ploche, to znamená, že za jeden deň ich môžete navštíviť naozaj veľa. Túto výhodu nemajú firmy a podniky, ktoré sa nachádzajú mimo centra, alebo až na okraji mesta. Tie však zamestnávajú väčšie množstvo zamestnancov a takisto môžu byť koncentrované do priemyselných zón a parkov. Je vhodné, ak máte so sebou životopis a ak sa vám podarí rozprávať s kompetentným človekom. V mnohých prípadoch od vás životopis prevezme vrátnik. Ak podnik prijíma nových ľudí prostredníctvom agentúry, nasmerujú vás tam. Zvyčajne máte takto väčšiu šancu, že vám zatelefonujú.

« Ponuky práce na internete (predchádzajúca strana)
» Pracovné ponuky v novinách, časopisoch, letákoch (nasledujúca strana)

Hlavná stránka 3. kapitoly

Doplňujúce informácie ku kapitole Práca v zahraničí (Anglicku)


O autorovi

Peter je absolventom niekoľkých zahraničných pracovných pobytov. Aby pomohol aj ďalším Slovákom vycestovať do zahraničia a plniť si tak svoje sny, založil informačný portál Pracavonku.sk a napísal príručky (Úspešná práca v zahraničí a Ako si zo zahraničia priniesť viac), v ktorých sa delí o svoje skúsenosti.


0 Shares

Súvisiace články:

Populárne témy: