Pýtanie sa na prácu

Tento spôsob sa asi najlepšie hodí, ak hľadáte prácu v oblasti ubytovacích alebo stravovacích služieb. V Anglicku je veľké množstvo rôznych hotelov, hostincov, reštaurácií, bufetov, barov, krčiem či kaviarní. Nič vám nebráni zájsť do každého z nich a opýtať sa na voľné miesto. Veľké šance máte, ak sa otvára nový podnik a ešte nemajú plné stavy. Ideálne je, ak máte s prácou určité skúsenosti, ale na nižšie pozície nie sú nevyhnutné.

V tejto oblasti je veľký pohyb pracovnej sily, takže po určitom čase sa môžete opýtať na tých istých miestach. Výhodou týchto zariadení je, že sú koncentrované na malej ploche, to znamená, že za jeden deň ich môžete navštíviť naozaj veľa. Túto výhodu nemajú firmy a podniky, ktoré sa nachádzajú mimo centra, alebo až na okraji mesta. Tie však zamestnávajú väčšie množstvo zamestnancov a takisto môžu byť koncentrované do priemyselných zón a parkov. Je vhodné, ak máte so sebou životopis a ak sa vám podarí rozprávať s kompetentným človekom. V mnohých prípadoch od vás životopis prevezme vrátnik. Ak podnik prijíma nových ľudí prostredníctvom agentúry, nasmerujú vás tam. Zvyčajne máte takto väčšiu šancu, že vám zatelefonujú.

« Ponuky práce na internete (predchádzajúca strana)
» Pracovné ponuky v novinách, časopisoch, letákoch (nasledujúca strana)

Hlavná stránka 3. kapitoly

Doplňujúce informácie ku kapitole Práca v zahraničí (Anglicku)


Peter Marci

Peter je absolventom niekoľkých zahraničných pracovných pobytov a zakladateľom portálu Pracavonku.sk. Cez tento web, ale aj prostredníctvom kníh, ktoré si už našli viac ako 2400 čitateľov pomáha ďalším Slovákom vycestovať do zahraničia a začať si tak plniť svoje sny.


Zaujalo vás, čo ste si prečítali v článku? Potom sa určite pozrite na Ako si zo zahraničia priniesť viac – najnovšiu knihu, v ktorej sa delím o tipy a postupy, ako za rovnaký čas strávený v zahraničí:

  • zarobiť viac peňazí,
  • výrazne sa zlepšiť v cudzom jazyku,
  • získať kopec nezabudnuteľných zážitkov...
Tipy a odporúčania v knihe pomohli mne a verím, že to isté urobia aj pre vás. Vďaka jednému z nich sa mi napríklad podarilo zvýšiť môj mesačný príjem skoro o polovicu (presnejšie o 39,7%).

Pokiaľ sa do zahraničia ešte len chystáte, pozrite sa na príručku Úspešná práca v zahraničí. Tá vám pomôže:

  • vybrať si pre seba tú najlepšiu krajinu,
  • nájsť si v nej dobrú prácu a ubytovanie,
  • zariadiť dôležité veci na úradoch a poriadne sa pripraviť na odchod,
  • po príchode do novej krajiny robiť všetko preto, aby ste sa tam udržali a dosiahli svoj cieľ.

Súvisiace články:

Populárne témy:

Chcete pracovať v zahraničí?
Aby ste boli vždy o krok vpred, napísal som pre vás podrobný návod.