Bezpečnosť pri práci a hygiena

Bezpečnostné predpisy sú v každom podniku spracované na vysokej úrovni. Nie je vždy dôležité, či sa skutočne dodržiavajú, ale či ste podpisom potvrdili, že ste s nimi boli oboznámení. Týmto si zamestnávateľ vymedzí svoju zodpovednosť pre prípad pracovného úrazu. Za veľmi dôležité sú považované požiarne smernice.

Z ochranných pomôcok sú veľmi často používané topánky s oceľovou špičkou (safety shoes), v stavebníctve aj prilba. Ak je používanie ochranných pomôcok nariadené, pravidelne sa robia kontroly.

Hlavne v potravinárstve z hygienických dôvodov dostanete na začiatku zmeny plášť, prípadne aj nohavice, a takmer vždy sa používa sieťka na vlasy. Veľký dôraz sa kladie na umývanie rúk, na začiatku zmeny a po prestávkach.

Niektoré firmy organizujú pre svojich zamestnancov certifikované školenia z oblasti hygieny. Takéto školenie si môžete zaradiť do svojho zoznamu absolvovaných kurzov a tréningov.

« Dochádzanie do práce (commuting) (predchádzajúca strana)
» Odbory (trade union) (nasledujúca strana)

Hlavná stránka 3. kapitoly

Doplňujúce informácie ku kapitole Práca v zahraničí (Anglicku)


Peter Marci

Peter je absolventom niekoľkých zahraničných pracovných pobytov a zakladateľom portálu Pracavonku.sk. Cez tento web, ale aj prostredníctvom kníh, ktoré si už našli viac ako 2400 čitateľov pomáha ďalším Slovákom vycestovať do zahraničia a začať si tak plniť svoje sny.


Zaujalo vás, čo ste si prečítali v článku? Potom sa určite pozrite na Ako si zo zahraničia priniesť viac – najnovšiu knihu, v ktorej sa delím o tipy a postupy, ako za rovnaký čas strávený v zahraničí:

  • zarobiť viac peňazí,
  • výrazne sa zlepšiť v cudzom jazyku,
  • získať kopec nezabudnuteľných zážitkov...
Tipy a odporúčania v knihe pomohli mne a verím, že to isté urobia aj pre vás. Vďaka jednému z nich sa mi napríklad podarilo zvýšiť môj mesačný príjem skoro o polovicu (presnejšie o 39,7%).

Pokiaľ sa do zahraničia ešte len chystáte, pozrite sa na príručku Úspešná práca v zahraničí. Tá vám pomôže:

  • vybrať si pre seba tú najlepšiu krajinu,
  • nájsť si v nej dobrú prácu a ubytovanie,
  • zariadiť dôležité veci na úradoch a poriadne sa pripraviť na odchod,
  • po príchode do novej krajiny robiť všetko preto, aby ste sa tam udržali a dosiahli svoj cieľ.

Súvisiace články:

Populárne témy:

Chcete pracovať v zahraničí?
Aby ste boli vždy o krok vpred, napísal som pre vás podrobný návod.