Dochádzanie do práce (commuting)

0 Shares

Každý musí prejsť určitú vzdialenosť do svojej práce. Niekto to zvládne pešo za pár minút, iný môže cestovať aj niekoľko hodín.

Ak už musíte cestovať nejakým dopravným prostriedkom, vzdialenosť nie je až taká dôležitá a finančný rozdiel tiež nebýva veľký. Najdôležitejšou veličinou je tu čas, o ktorý prichádzate. Je jedno, či cestujete autom, alebo vlakom 50 km do iného mesta, alebo ráno verejnou dopravou 10 km do centra, alebo na druhý koniec mesta. Časovo to vyjde podobne.

Ak neexistuje možnosť čas dochádzania skrátiť, skúste ho aspoň čo najlepšie využiť. Čítajte knihy, počúvajte rádio či jazykové kurzy, alebo píšte knihy. Fantázii sa medze nekladú.

Dôležité je, aby bol váš dopravný prostriedok spoľahlivý, resp. aby ste mali dostatočnú časovú rezervu a aby ste prišli do práce včas. Viacnásobné neskoré príchody nie sú veľmi tolerované.

Inšpiráciu na najvhodnejší spôsob, akým sa dostať do práce, nájdete v kapitole Doprava.

(doplnené, aktualizované)

« Dovolenka (predchádzajúca strana)
» Bezpečnosť pri práci a hygiena (nasledujúca strana)

Hlavná stránka 3. kapitoly

Doplňujúce informácie ku kapitole Práca v zahraničí (Anglicku)


Peter Marci

Som absolventom niekoľkých zahraničných pracovných pobytov. Aby som pomohol aj ďalším Slovákom vycestovať do zahraničia a plniť si tak svoje sny, založil som informačný portál Pracavonku.sk a napísal príručky (Úspešná práca v zahraničí a Ako si zo zahraničia priniesť viac), v ktorých sa delím o svoje skúsenosti.


0 Shares

Súvisiace články:

Populárne témy:

Chcete pracovať v zahraničí?
Šťastie praje pripraveným!.