Telefónna búdka (payphone) – volanie z búdky

0 Shares

Telefónne búdky (public payphones) v Británii prevádzkuje BT. Výhodou oproti mobilu je, že z telefónnej búdky bezplatné telefónne číslo začínajúce 0800 je skutočne zadarmo a lacnejšie sú aj volania na pevnú linku.

Telefonovanie z telefónnej búdky

Na telefonovanie môžete použiť kartu (BT Chargecard), mince, prípadne kreditnú alebo debetnú kartu, podľa toho, akú možnosť ponúka automat. Použiť môžete mince v hodnote od 10p po £2. Minimálna suma, ktorú musíte vhodiť, je 60p. Ak sa nedovoláte, peniaze vám budú vrátené. Ak však dôjde k spojeniu, napr. sa ozve záznamník, aj keď telefón hneď zložíte, 40p vám bude účtovaných za spojenie, takže vám tieto peniaze nebudú vrátené.

Telefónna búdka sa môže hodiť na volania na už spomenuté bezplatné telefónne čísla, na volanie na úrady, alebo pri volaní do zahraničia (napr. na Slovensko) cez lacných operátorov, alebo z predplatených medzinárodných volacích kariet.

Ak je na to telefónna búdka vybavená, môžete ju použiť aj na prehliadanie internetu, posielanie e-mailov alebo SMS.

Ak máte mobilný telefón, telefónnu búdku nebudete používať skoro vôbec.

(doplnené, aktualizované)

« Pevná linka – volanie z pevnej linky (predchádzajúca strana)
» Mobilné telefóny – volanie z mobilu (nasledujúca strana)

Hlavná stránka 7. kapitoly

Doplňujúce informácie ku kapitole Komunikácia v Anglicku


O autorovi

Peter je absolventom niekoľkých zahraničných pracovných pobytov. Aby pomohol aj ďalším Slovákom vycestovať do zahraničia a plniť si tak svoje sny, založil informačný portál Pracavonku.sk a napísal príručky (Úspešná práca v zahraničí a Ako si zo zahraničia priniesť viac), v ktorých sa delí o svoje skúsenosti.


0 Shares

Súvisiace články:

Populárne témy: