Obchody – práca predavačka, dokladanie

0 Shares

Medzi najdostupnejšie pozície v obchode, o ktoré sa môžete uchádzať patrí práca predavačky/-a, ak to vaše komunikačné schopnosti dovolia, alebo vás môžu zamestnať na dokladanie tovaru.

Práca – predavačka

Podľa veľkosti a typu obchodu môže práca predavačky (predavača) okrem práce v pokladni zahŕňať aj pomoc zákazníkom pri nákupe, upratovanie obchodu a takisto aj dokladanie tovaru. Mzda býva o niečo vyššia ako minimálna.

On-line nakupovanie ponúkajú už aj supermarkety, vďaka čomu je možné sa v nich uchádzať aj o pozície Online Shopper. Pracovník na tejto pozícii kompletizuje internetové objednávky a odovzdáva ich vodičovi, ktorý ich rozváža zákazníkom.

Dokladanie tovaru

Dokladanie tovaru je doménou supermarketov a v non-stop prevádzkach je spravidla vykonávané počas nočnej smeny. Práca nie je náročná, očakávajte však minimálnu mzdu.

Ako hľadať prácu v obchode

Prácu ako predavačka si môžete hľadať v supermarketoch, veľkých i menších špecializovaných obchodoch, ako i v obchodoch a obchodíkoch na uliciach a obchodných centrách.

Malé obchodíky lepia na výklady „staff wanted“, supermarkety oznamujú nábory na plagátoch alebo majú pri vchode umiestnené formuláre, ktoré môžete doma vyplniť. O prácu v niektorých supermarketoch sa môžete uchádzať aj on-line  na ich webových stránkach (napr. TescoSainsbury’s). Ak takúto možnosť neponúkajú, môžete sa opýtať na voľné miesta pri informačnom pulte.

Na pracovných portáloch hľadajte voľné miesta pre predavačky ako pozície Shop Assistant, alebo Store Assistants, prípadne Counter Assistant, dokladanie tovaru ako stacking shelves.

(doplnené, aktualizované)

« Pomocné kancelárske práce (predchádzajúca strana)
» Stavby – práca na stavbe (nasledujúca strana)

Hlavná stránka 3. kapitoly

Doplňujúce informácie ku kapitole Práca v zahraničí (Anglicku)


O autorovi

Peter je absolventom niekoľkých zahraničných pracovných pobytov. Aby pomohol aj ďalším Slovákom vycestovať do zahraničia a plniť si tak svoje sny, založil informačný portál Pracavonku.sk a napísal príručky (Úspešná práca v zahraničí a Ako si zo zahraničia priniesť viac), v ktorých sa delí o svoje skúsenosti.


0 Shares

Súvisiace články:

Populárne témy: