Sklady – práca v sklade

0 Shares

Práca v sklade patrí v Anglicku medzi Slovákmi a ďalšími Východoeurópanmi medzi veľmi obľúbenú. Väčšinou sa k nej môžete dostať cez pracovné agentúry, ale do niektorých skladov je možné nastúpiť aj priamo. Aj agentúrny zamestnanci môžu po určitej dobe, ak je v sklade dosť práce dostať ponuku stať sa priamo zamestnancami skladu. Mnohé firmy však využívajú pracovné agentúry na zvládnutie období zvýšeného množstva objednávok (napr. pred Vianocami), preto môže váš kontrakt trvať jeden alebo niekoľko mesiacov, prípadne vás môžu volať do práce len v určité dni.

Práca v sklade v Anglicku

Môže ísť o sklady čohokoľvek, napr. odevov, potravín, rôznych súčiastok či elektroniky. Čo sa týka práce, ide hlavne o picking (zbieranie položiek podľa objednávky), packing (balenie tovaru) a pozíciu šoféra vysokozdvižného vozíka (fork lift driver). Niektoré firmy vás na obsluhu vysokozdvižného vozíka preškolia. Mzda býva vyššia ako minimálna. Niektorí zamestnávatelia sa snažia bonusmi motivovať zamestnancov k vyššiemu výkonu, čo môže znamenať aj o 20 % vyšší príjem. Väčšinou je však len stanovená norma, ktorú je potrebné splniť, bez odmeny za jej splnenie či prekročenie.

Nároky na prácu v sklade

Pokiaľ sa nejedná o sklad s ťažkými výrobkami, nie je práca v sklade fyzicky náročná. Rovnako nekladie veľké nároky ani na ovládanie cudzieho jazyka, avšak aspoň základná znalosť  je potrebná pre to, aby ste túto prácu získali a následne aby ste porozumeli, čo od vás bude váš nadriadený požadovať.

Veľmi striktné opatrenia sa týkajú bezpečnosti práce. V sklade je prísny zákaz fajčenia, dokonca aj nosenia zapaľovača, alebo zápaliek vo vrecku oblečenia. Čo sa týka ochrany zdravia, povinné je používať topánky s oceľovou špičkou. Samozrejmé sú aj školenia na manipuláciu s ťažkými bremenami.

Hľadanie práce v sklade

Ako už bolo spomenuté, najľahšia cesta k práci v sklade vedie cez pracovné agentúry. Hľadajte pracovné ponuky pre Warehouse (sklad), pričom pracovné pozície sú inzerované napríklad ako warehouse operative, alebo priamo picker, či packer.

(doplnené, aktualizované)

« Oblasti v ktorých si najľahšie môžete nájsť prácu (predchádzajúca strana)
» Výrobné podniky – práca vo výrobe (nasledujúca strana)

Hlavná stránka 3. kapitoly

Doplňujúce informácie ku kapitole Práca v zahraničí (Anglicku)


O autorovi

Peter je absolventom niekoľkých zahraničných pracovných pobytov. Aby pomohol aj ďalším Slovákom vycestovať do zahraničia a plniť si tak svoje sny, založil informačný portál Pracavonku.sk a napísal príručky (Úspešná práca v zahraničí a Ako si zo zahraničia priniesť viac), v ktorých sa delí o svoje skúsenosti.


0 Shares

Súvisiace články:

Populárne témy: