Výrobné podniky – práca vo výrobe

0 Shares

Možnosti sú široké, od výroby súčiastok do automobilov až po potravinárske podniky. Práve v nich je najväčší dopyt po pracovnej sile. Ide o manuálnu prácu pri výrobe alebo balení. Väčšinou je to pásová výroba. Ak ide o rýchlo sa kaziace potraviny, pracuje sa v chlade. Často stačí minimálna znalosť jazyka a nevyžadujú sa žiadne predchádzajúce skúsenosti. Príjemnejšou a menej stereotypnou prácou je čistenie strojov, o ktoré sa stará nočná zmena. Mzda je často minimálna.

Práca za pásom vo výrobnom podniku sa nedá veľmi odporúčať ako dlhodobé zamestnanie. Ak však nemáte dosť času a peňazí, aby ste si hľadali inú, môže byť vhodným riešením. Býva totiž veľmi únavná, predovšetkým vďaka svojej monotónnosti a jednostrannom zaťažovaní tela, čomu sa dokonale nedá zabrániť ani striedaním činností. Na začiatku môže byť tiež stresujúca, pretože rýchlosť pásu je nastavená podľa rýchlejších, skúsenejších pracovníkov.

Ako získať prácu vo výrobe

Nekvalifikovaní pracovníci sú do výrobných podnikov väčšinou prijímaní prostredníctvom pracovnej agentúry, ktorá má často kanceláriu priamo v objekte podniku. Hľadať takúto prácu je preto náročnejšie, nakoľko musíte vedieť kde sa výrobný podnik nachádza. Často je to na okraji mesta, niekedy dokonca za mestom. Miestne podniky môžete nájsť v katalógu firiem, pričom čím viac zamestnancov zamestnávajú tým je šanca na úspech vyššia. Najjednoduchšia cesta, ako sa k takejto práci dostať je cez priateľov a známych, ktorí tam pracujú alebo pracovali a buď vám dajú tip, alebo vás tam rovno zoberú.

Vo výrobných podnikoch a zvlášť pokiaľ ide o potraviny musíte počítať s tým, že možno nebudete pracovať každý deň, ale vás budú volať do práce priebežne, podľa množstva objednávok.

(doplnené, aktualizované)

« Sklady – práca v sklade (predchádzajúca strana)
» Hotely – práca v hoteli (nasledujúca strana)

Hlavná stránka 3. kapitoly

Doplňujúce informácie ku kapitole Práca v zahraničí (Anglicku)


O autorovi

Peter je absolventom niekoľkých zahraničných pracovných pobytov. Aby pomohol aj ďalším Slovákom vycestovať do zahraničia a plniť si tak svoje sny, založil informačný portál Pracavonku.sk a napísal príručky (Úspešná práca v zahraničí a Ako si zo zahraničia priniesť viac), v ktorých sa delí o svoje skúsenosti.


0 Shares

Súvisiace články:

Populárne témy: