TOP 5 Pracovné portály v Rakúsku

55 Shares

Medzi najbohatšie zdroje pracovných ponúk jednoznačne patria pracovné portály. Podobne ako na Slovensku, aj v Rakúsku ich je viacero. V tomto článku sa pozrieme na 5 najpopulárnejších. Na každom z nich nájdete tisícky voľných pracovných miest z celého Rakúska, takže si je z čoho vyberať.

Inzerujú na nich jednak samotné firmy, ktoré hľadajú nové posily do svojich radov, ale aj sprostredkovatelia, teda pracovné agentúry, ktoré pre firmy a podniky nábor nových zamestnancov zabezpečujú.

Najpopulárnejšie rakúske pracovné portály

Keď ste si už niekedy hľadali prácu na Slovensku, nemohli ste obísť webové stránky Profesia.sk alebo Kariera.sk. Pokiaľ si chcete nájsť prácu v Rakúsku, určite by ste mali poznať nasledujúce weby.

Portály v rebríčku sú zoradené podľa popularity. Teda podľa toho, ktoré webové stránky navštevuje viac návštevníkov. Toto poradie zhruba zodpovedá aj tomu, koľko inzerátov sa nachádza v ich databázach. U webov, u ktorých sa dal tento údaj zistiť ho nájdete uvedený.

1. Karriere.at

Karriere.at je voľbou číslo jeden. Je to najväčší komerčný pracovný portál v Rakúsku. Funguje už od roku 2004. O jeho popularite svedčí aj to, že patrí medzi 100 najnavštevovanejších webových stránok v krajine.

Základné vyhľadávanie je klasické podľa profesie a miesta. Výsledky sa dajú ďalej filtrovať podľa odvetvia, typu úväzku a profesijnej úrovne.

Ponuky sa dajú sledovať aj prostredníctvom mobilnej aplikácie pre zariadenia s operačným systémom iOS od Apple alebo s operačným systémom Android.

Karriere.at na svojich stránkach okrem ponúk prináša pre uchádzačov o zamestnanie aj mnoho užitočných informácií.

Počet inzerátov v čase písania článku: 20 065

Web: www.karriere.at

2. Stepstone.at

Druhým najpopulárnejším portálom je Stepstone.at. Vznikol v roku 2000 a je súčasťou medzinárodnej siete. Pomocou jeho sesterských stránok si môžete hľadať prácu v Nemecku, Belgicku, Holandsku, Francúzsku a iných štátoch Európy. Ako jediný nie je len v nemčine, ale dá sa prepnúť aj do angličtiny.

Obsahuje menej pracovných ponúk ako Karriere.at, no jeho prednosťou sú široké možnosti vyhľadávania a filtrovania výsledkov. Základné vyhľadávanie podľa profesie a lokality (dá sa zadať mesto alebo poštové smerovacie číslo) je možné prepnúť na rozšírené. Tu si môžete nastaviť už aj oblasť, typ úväzku, prax, druh práce. Vybrané kvalifikované profesie (v informačných technológiách, marketingu, zdravotníctve atď.) tu majú svoje špecializované sekcie.

Nové ponuky si je možné nechať posielať na e-mail.

Aj používatelia Stepstone si môžu do svojho mobilu stiahnuť a nainštalovať aplikáciu na prácu s inzerátmi. K dispozícii sú aplikácie pre obidve najpoužívanejšie platformy.

Počet inzerátov v čase písania článku: 8 538
Web: www.stepstone.at

3. Monster.at

Monster.at je rakúskou odnožou medzinárodnej siete pracovných portálov. Cez jej portály si môžete hľadať zamestnanie po celom svete.

Základné vyhľadávanie je podľa kľúčového slova a lokality (oblasti, mesta alebo poštového smerovacieho čísla). Prepnutie do rozšíreného vyhľadávania umožní zvoliť aj čas pridania inzerátu, firmu či typ zmluvy. Hľadať voľné pracovné miesta je možné aj cez katalóg odvetví (v cestovnom ruchu, gastronómii, logistike, IT, výrobe atď.).

Aj tu je možné si nechať nové ponuky posielať na e-mail.

Web: www.monster.at

4. Meinjob.at

Stránka Meinjob.at patrí pod rakúsku mediálnu sieť oe24.

Má len základné vyhľadávanie, pri ktorom môžete zadať názov profesie, odvetvia alebo spoločnosti v kombinácii s mestom, regiónom alebo PSČ. Prípadne si nechať zobraziť pracovné ponuky podľa odvetvia z katalógu na úvodnej stránke webu. Zobrazené výsledky z vyhľadávania sa dajú ešte dodatočne filtrovať podľa regiónu, odvetvia alebo typu úväzku. Môžete si ich nechať zoradiť podľa relevancie alebo dátumu.

Aj Meinjob.at ponúka upozornenia na nové pracovné ponuky cez e-mail.

Počet inzerátov v čase písania článku: 8 585
Web: meinjob.at

5. JobABC.at

JobABC.at je spomedzi všetkých spomenutých stránok najmladšou.

Základné vyhľadávanie je klasika, podľa profesie a miesta (+ rádius podľa PSČ), rozšíriteľné o odvetvie a formy pracovného úväzku.

Voľné pracovné miesta sa dajú sledovať aj pomocou mobilnej aplikácie. Okrem používateľov zariadení s Androidom a smartfónov a tabletov od Apple, si ju môžu nainštalovať aj používatelia operačného systému Windows.

Počet inzerátov v čase písania článku: 3 866
Web: www.jobabc.at

Toto bolo TOP 5 najpopulárnejších pracovných portálov u našich alpských susedov. Keď si hľadáte zamestnanie v Rakúsku, nemali by ste ich prehliadnuť. Minimálne tie v prvej trojke.

Tieto webové stránky však predstavujú len jeden z množstva spôsobov, ktorými si môžete prácu v zahraničí nájsť. Preto by ste sa naň nemali obmedzovať a mali by ste pri hľadaní svojho nového zamestnania určite využiť aj ďalšie. Podstatne tým zvýšite svoje šance na úspech.


O autorovi

Peter je absolventom niekoľkých zahraničných pracovných pobytov. Aby pomohol aj ďalším Slovákom vycestovať do zahraničia a plniť si tak svoje sny, založil informačný portál Pracavonku.sk a napísal príručky (Úspešná práca v zahraničí a Ako si zo zahraničia priniesť viac), v ktorých sa delí o svoje skúsenosti.


55 Shares

Súvisiace články:

Populárne témy: