Istá práca ešte pred odchodom

0 Shares

Ak chcete mať prácu v Anglicku istú už pred odchodom, môžete osloviť firmy cez internet. Môžete skúsiť niektoré z vyššie uvedených adries alebo stránku organizácie EURES www.eures.sk. Tento spôsob získania práce má však veľmi nízku úspešnosť a pokiaľ nemáte podpísanú pracovnú zmluvu, nemôžete sa na nič spoliehať.

Dôvodom môže byť napríklad vaša slovenská adresa v životopise. Zamestnávateľ si radšej vyberie uchádzača, ktorý býva v meste, v ktorom je ponúkané pracovné miesto pred niekým, kto sa nachádza niekoľko tisíc km ďaleko. Problém môže nastať aj vtedy, keď s vami budú chcieť urobiť pracovný pohovor, čo je samozrejme vysoko pravdepodobné.  Budete ochotní, zaplatiť si cestu do Británie a ubytovanie, pričom nebudete mať záruku, že vás prijmú?

Snáď jediným naozaj spoľahlivým riešením je nájsť si prácu prostredníctvom agentúry, ktorá má sídlo na Slovensku alebo v Čechách. Vyberte si renomovanú agentúru, ktorá pôsobí na trhu práce už niekoľko rokov. Môžete si vybrať aj na základe dobrých skúseností z okruhu svojich známych. V žiadnom prípade neodporúčam vycestovať do zahraničia prostredníctvom neznámych osôb, ktoré si napr. dajú krátky inzerát do novín, alebo sa s nimi skontaktujete cez anonymnú sociálnu sieť! V takom prípade nemáte skutočne žiadne záruky a vystavujete sa riziku, že skončíte v Anglicku bez práce a bez prostriedkov.

(doplnené, aktualizované)

« Ponuka práce na špeciálnych miestach (predchádzajúca strana)
» Životopis (nasledujúca strana)

Hlavná stránka 3. kapitoly

Doplňujúce informácie ku kapitole Práca v zahraničí (Anglicku)


O autorovi

Peter je absolventom niekoľkých zahraničných pracovných pobytov. Aby pomohol aj ďalším Slovákom vycestovať do zahraničia a plniť si tak svoje sny, založil informačný portál Pracavonku.sk a napísal príručky (Úspešná práca v zahraničí a Ako si zo zahraničia priniesť viac), v ktorých sa delí o svoje skúsenosti.


0 Shares

Súvisiace články:

Populárne témy: