Upratovanie – práca upratovačka

2 Shares

Upratovanie je psychicky a fyzicky relatívne nenáročná práca a oproti iným profesiám ponúka viacero možností využitia:

  • je vhodná predovšetkým pre uchádzačov, ktorí si hľadajú brigádu, alebo prácu na čiastočný úväzok,
  • poskytuje možnosť dodatočného vedľajšieho zárobku popri inom trvalom zamestnaní,
  • vhodnou kombináciou upratovania na rôznych miestach umožňuje vytvoriť si 40-hodinový pracovný týždeň (prakticky plný úväzok), alebo, je priamo ponúkaná práca na 8 hodín denne.

Práca ako upratovač/upratovačka v Anglicku

Najčastejšie sa jedná o upratovanie v kanceláriách alebo malých firmách. Práca upratovačky zahŕňa predovšetkým vysávanie (umývanie) podláh kancelárií a chodieb, vysypávanie odpadkov z odpadkových košov, čistenie nábytku, kompletné upratanie kuchynky a toalety atď.. Upratuje sa zvyčajne 2 – 4 hodiny denne, 5-krát do týždňa (počas pracovných dní). Niekde sa upratuje dopoludnia alebo skoro ráno (začínať sa môže už o piatej), inde neskôr popoludní alebo večer. Ak sa upratujú veľké budovy, pracovný čas môže byť aj osemhodinový od 8.00 do 16.00 alebo od 9.00 do 17.00. Takisto veľké sklady a podniky zamestnávajú upratovačov na plný úväzok.

Plat je väčšinou vo výške minimálnej mzdy, vo väčších mestách, napr. v Londýne môže byť vyšší.

Kde hľadať pracovné ponuky pre upratovačky/upratovačov

Prácu pre upratovačky v kanceláriách alebo malých firmách, spravidla sprostredkúvajú pracovné agentúry, niektoré firmy si ich však hľadajú aj sami, napríklad cez pracovné portály. Hľadajte pozície cleaner, resp. office cleaner. Napríklad www.jobisjob.co.uk obsahuje stovky pracovných inzerátov na upratovanie v Londýne.

(doplnené, aktualizované)

« Farmy – práca na farme (predchádzajúca strana)
» Opatrovateľské služby – opatrovanie (nasledujúca strana)

Hlavná stránka 3. kapitoly

Doplňujúce informácie ku kapitole Práca v zahraničí (Anglicku)


O autorovi

Peter je absolventom niekoľkých zahraničných pracovných pobytov. Aby pomohol aj ďalším Slovákom vycestovať do zahraničia a plniť si tak svoje sny, založil informačný portál Pracavonku.sk a napísal príručky (Úspešná práca v zahraničí a Ako si zo zahraničia priniesť viac), v ktorých sa delí o svoje skúsenosti.


2 Shares

Súvisiace články:

Populárne témy: