Londýn

1 Shares

Londýn nie je len hlavným mestom Veľkej Británie. Londýn je európskou metropolou so všetkým, čo k tomu patrí.

Na jednej strane poskytuje množstvo pracovných príležitostí, na druhej strane ponúka široké možnosti zábavy. Pretože Londýn je vďaka počtu obyvateľov akoby štát v štáte, je mu venované viac priestoru.

Pamiatky a atrakcie v Londýne

Londýn - atrakcie - práca v LondýneLondýn ponúka návštevníkom množstvo lákadiel. Neprehliadnuteľné sú pamätihodnosti, ktoré súvisia s bohatou históriou Londýna ako spoločenského a kultúrneho centra Británie ale tiež s prítomnosťou kráľovskej rodiny.

Londýn – Práca v Londýne

Práca v LondýneAj keď vo zvyšku Británie, hlavne v Anglicku je veľká ponuka práce, vysoké percento Slovákov, Čechov, ale aj Poliakov začína s hľadaním práce práve v Londýne. Aj keď nie je možné porovnávať Bratislavu s Londýnom, platí pre obidve mestá, že je tam viac pracovných príležitostí a vyššie platy ako v ktoromkoľvek inom meste krajiny. Preto Londýn je a bude stále atraktívny čo sa týka práce.

Múzeá v Londýne

Londýn- múzeá v Londýne - praca v zahraniciAk máte počas výletu na Londýn viac dní, oplatí sa navštíviť aspoň jedno londýnske múzeum. Navyše múzeum nemusí byť len o vykopávkach. Londýn má každému čo ponúknuť.

Londýn – galérie v Londýne

Londýn - práca v Londýne - National GalleryKtoré galérie patria do päťky najlepších v Londýne? Ak máte radi umenie, určite si prídete na svoje.

Autobus do Londýna

Autobus do LondýnaAutobus je za určitých okolností tým najvhodnejším spôsobom dopravy do Anglicka. V článku nájdete zoznam autobusových spoločností, ktoré vás dovezú do Londýna a pár tipov, ako si jednu z nich vybrať.

Lacné letenky Bratislava – Londýn

Lecné letenky do LondýnaV článku sa dočítate u koho a ako sa dajú kúpiť najlacnejšie letenky do Londýna, ako môže aj batožina ovplyvniť cenu letenky a prečo letenka za korunu vás bude stáť skoro tisícku.

Mapa Londýna a celej Británie – online

Mapa Anglicka, mapa Británie, Londýna, UKDobrý atlas, alebo kvalitná mapa nie je na zahodenie. Ak ich ale neplánujete používať často, možno si vystačíte aj s tým, čo nájdete aj na internete – zadarmo.

Nakupovanie v Londýne

Nakupovanie v LondýneAk chcete v Anglicku nakupovať a potrebujete veľký výber, Londýn vás určite nesklame. Nesklame však ani vtedy, keď hľadáte niečo špeciálne, alebo originálne. V Londýne môžete výhodne nakúpiť hocikedy, ale vďaka výpredajom a sezónnym zľavám budete mať z nakupovania ešte väčšie potešenie.

Anglicko – zaujímavé a užitočné informácie

Pokiaľ vás zaujíma Anglicko, možno vás bude zaujímať aj to, ako sa slávia Vianoce v Anglicku, a aké ďalšie zvyky a tradície sa s nimi viažu, ako vyriešiť problém so zapájaním napríklad nabíjačky telefónu, alebo notebooku do elektrickej zásuvky v Británii a elektrických spotrebičov z UK na Slovensku. Ak už v Británii ste a chystáte sa tam sláviť Vianoce, možno vás poteší vianočná kapustnica, recept na ktorú tiež nájdete na tomto webe.


Peter Marci

Som absolventom niekoľkých zahraničných pracovných pobytov. Aby som pomohol aj ďalším Slovákom vycestovať do zahraničia a plniť si tak svoje sny, založil som informačný portál Pracavonku.sk a napísal príručky (Úspešná práca v zahraničí a Ako si zo zahraničia priniesť viac), v ktorých sa delím o svoje skúsenosti.


1 Shares

Súvisiace články:

Populárne témy:

Chcete pracovať v zahraničí?
Šťastie praje pripraveným!.