Londýn

1 Shares

Londýn nie je len hlavným mestom Veľkej Británie. Londýn je európskou metropolou so všetkým, čo k tomu patrí.

Na jednej strane poskytuje množstvo pracovných príležitostí, na druhej strane ponúka široké možnosti zábavy. Pretože Londýn je vďaka počtu obyvateľov akoby štát v štáte, je mu venované viac priestoru.

Pamiatky a atrakcie v Londýne

Londýn - atrakcie - práca v LondýneLondýn ponúka návštevníkom množstvo lákadiel. Neprehliadnuteľné sú pamätihodnosti, ktoré súvisia s bohatou históriou Londýna ako spoločenského a kultúrneho centra Británie ale tiež s prítomnosťou kráľovskej rodiny.

Londýn – Práca v Londýne

Práca v LondýneAj keď vo zvyšku Británie, hlavne v Anglicku je veľká ponuka práce, vysoké percento Slovákov, Čechov, ale aj Poliakov začína s hľadaním práce práve v Londýne. Aj keď nie je možné porovnávať Bratislavu s Londýnom, platí pre obidve mestá, že je tam viac pracovných príležitostí a vyššie platy ako v ktoromkoľvek inom meste krajiny. Preto Londýn je a bude stále atraktívny čo sa týka práce.

Múzeá v Londýne

Londýn- múzeá v Londýne - praca v zahraniciAk máte počas výletu na Londýn viac dní, oplatí sa navštíviť aspoň jedno londýnske múzeum. Navyše múzeum nemusí byť len o vykopávkach. Londýn má každému čo ponúknuť.

Londýn – galérie v Londýne

Londýn - práca v Londýne - National GalleryKtoré galérie patria do päťky najlepších v Londýne? Ak máte radi umenie, určite si prídete na svoje.

Autobus do Londýna

Autobus do LondýnaAutobus je za určitých okolností tým najvhodnejším spôsobom dopravy do Anglicka. V článku nájdete zoznam autobusových spoločností, ktoré vás dovezú do Londýna a pár tipov, ako si jednu z nich vybrať.

Lacné letenky Bratislava – Londýn

Lecné letenky do LondýnaV článku sa dočítate u koho a ako sa dajú kúpiť najlacnejšie letenky do Londýna, ako môže aj batožina ovplyvniť cenu letenky a prečo letenka za korunu vás bude stáť skoro tisícku.

Mapa Londýna a celej Británie – online

Mapa Anglicka, mapa Británie, Londýna, UKDobrý atlas, alebo kvalitná mapa nie je na zahodenie. Ak ich ale neplánujete používať často, možno si vystačíte aj s tým, čo nájdete aj na internete – zadarmo.

Nakupovanie v Londýne

Nakupovanie v LondýneAk chcete v Anglicku nakupovať a potrebujete veľký výber, Londýn vás určite nesklame. Nesklame však ani vtedy, keď hľadáte niečo špeciálne, alebo originálne. V Londýne môžete výhodne nakúpiť hocikedy, ale vďaka výpredajom a sezónnym zľavám budete mať z nakupovania ešte väčšie potešenie.

Anglicko – zaujímavé a užitočné informácie

Pokiaľ vás zaujíma Anglicko, možno vás bude zaujímať aj to, ako sa slávia Vianoce v Anglicku, a aké ďalšie zvyky a tradície sa s nimi viažu, ako vyriešiť problém so zapájaním napríklad nabíjačky telefónu, alebo notebooku do elektrickej zásuvky v Británii a elektrických spotrebičov z UK na Slovensku. Ak už v Británii ste a chystáte sa tam sláviť Vianoce, možno vás poteší vianočná kapustnica, recept na ktorú tiež nájdete na tomto webe.


O autorovi

Peter je absolventom niekoľkých zahraničných pracovných pobytov. Aby pomohol aj ďalším Slovákom vycestovať do zahraničia a plniť si tak svoje sny, založil informačný portál Pracavonku.sk a napísal príručky (Úspešná práca v zahraničí a Ako si zo zahraničia priniesť viac), v ktorých sa delí o svoje skúsenosti.


1 Shares

Súvisiace články:

Populárne témy: